wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Bulwary nad Odrą na nowo [ZDJĘCIA, WIDEO]

Można już spacerować i wypoczywać na przebudowanym bulwarze Xawerego Dunikowskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich.

Reklama

Nowe  ławki, krzesła, nowe drzewa oraz kilka tysięcy zasadzonych krokusów czeka jeszcze na nadejście prawdziwej wiosny, ale odnowione bulwary już dostępne są dla mieszkańców i turystów.

Prawie kilometrowy fragment nabrzeża Odry daje możliwość nie tylko spacerowania. W wielu miejscach można usiąść i odpocząć w cieniu drzew lub bezpośrednio nad rzeką. Spacerowicze natomiast oraz rowerzyści doceniają także oczekiwane rozwiązanie bezkolizyjnego przejścia pod mostem Pokoju. Dzięki niemu można od mostu Piaskowego przejść (lub przejechać) do mostu Grunwaldzkiego cały czas przy Odrze.

Między bastionem Ceglanym a Piaskowym powstał amfiteatr z zejściem do rzeki i przystań turystyczna m.in. dla kajaków czy małych łódek. Przy Zatoce Gondoli zamontowane zostały rzeźby Magdaleny Abakanowicz. Prace artystki można zobaczyć obecnie także na tyłach Muzeum Narodowego.

Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich to m.in. pufa miejska, która staje się jedną z głównych atrakcji dla dzieci w tym miejscu. Powstaje tam także przystań pasażerska, gdzie zacumują statki wycieczkowe.

Zrealizowany projekt jest zwycięską pracą Piotra Żurawia w konkursie przeprowadzonym w grudniu 2008 r. przez magistrat na koncepcję rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego. Koszt inwestycji to 19 mln 850 tys. zł.

Czytaj więcej: Gdzie jeszcze zmieni się nabrzeże? 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama