wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Kolejne miejsce nad rzeką pięknieje
Kolejne miejsce nad rzeką pięknieje

fot. Janusz Krzeszowski

Wrocławianie w sobotę otworzyli dwa największe bulwary nad Odrą po przebudowie, ale to nie wszystkie inwestycje, które zmienią obliczę nabrzeży rzeki. Już widać efekty prac na skwerku przy ul. św. Marcina (bulwar ks. Aleksandra Zienkiewicza). Zielony labirynt robi wrażenie. 

Reklama

Prace na fragmencie Odry przy Ostrowie Tumskim rozpoczęły się w lutym. Już teraz widać ich efekty. Plac zmienił się nie do poznania i nabiera ostatecznych kształtów. Będzie to kolejne, piękne miejsce do odpoczynku nad rzeką. 

Za inwestycję odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej. - Teren zupełnie zmieni swoje oblicze, wprowadzimy mnóstwo zieleni, kolorowych kwiatów, bylin wraz z małą architektura i miejscami do wypoczynku. Założenia dotyczące zieleni są bardzo imponujące i różnorodne - wylicza Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu. Robotnicy zasadzą tam kilkanaście drzew liściastycz, kilka tysięcy krzewów, pnączy, bylin i traw oraz 10 tysięcy roślin cebulowych. W północnej części drzewa będą tworzyć dwa szpalery i zostaną zasadzone w rabatach z...krzewów i roślin. W centralnej powstanie wielki kwietnik z roślin sadzonych w szachownicę, wzdłuż nabrzeży Odry w wyniesionych murkach również się zazieleni. W południowej części terenu powstanie trawiasty labirynt z cebulkami krokusów w odmianach o kwiatach białych oraz fioletowych (ok. 9 tys.), ze szpalerem ozdobnych jabłoni w części środkowej. Zresztą już na zdjęciach widać, jak będzie wyglądał. Wzdłuż nabrzeża będzie się rozciągał żywopłot z zimozielonych roślin iglastych. Na skarpie przy murowanym ogrodzeniu pojawią się krzewy róż. Nowe zagospodarowanie bulwaru Zienkiewcza na pewno spodoba się mieszkańcom i turystom i jeszcze chętnie będą przebywali na świeżym powietrzu. Tak finalnie ma to wyglądać. Planowany termin realizacji części pierwszej przebudowy bulwaru Zienkiewicza to wrzesień 2016 roku. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia to 2,1 mln zł.To nie jedyne miejsce nad Odrą, które przechodzi metamorfozę. Trwa przebudowa nabrzeża w pobliżu gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej. Uczelnia przy dawnej stanicy wioślarskiej tworzy bulwar, boiska do siatkówki oraz pomosty dla wodniaków. 

Czytaj więcej: Bulwary nad Odrą

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl