wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia

Brytyjski „The Guardian” poleca Jarmark we Wrocławiu

Popularny brytyjski dziennik w swoim wydaniu internetowym wskazuje dziesięć miast na kontynencie, które warto odwiedzić w okresie Bożego Narodzenia. Wśród najciekawszych w Europie jest jarmark na Rynku we Wrocławiu

Wrocław jest jedynym polskim miastem pośród miejsc polecanych do odwiedzenia. Dziennikarka Joanne O’Connor wspomina także m.in. belgijską Gandawę, Zagrzeb w Chorwacji, Helsinki – stolicę Finlandii, Turyn, Malagę oraz Colmar w północno-wschodniej Francji.

Pisząc o Wrocławiu najwięcej uwagi poświęca Jarmarkowi w rozjaśnionym setkami lampek Rynku, na którym można kupić prezenty (w tym słynną bolesławiecką ceramikę), napić się grzanego wina oraz spróbować oscypka. Ale poleca także koncerty w Narodowym Forum Muzyki i wizytę w katedrze wrocławskiej.

Sprawdź, co jeszcze o Wrocławiu pisze „The Guardian”.

Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl