wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Boże Ciało we Wrocławiu. Nie będzie procesji centralnej

Boże Ciało we Wrocławiu odbędzie się bez procesji centralnej. Zdjęcie ilustracyjne /fot. archiwum

Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie w tym roku centralnej procesji na Boże Ciało (3 czerwca), która z Katedry szła na wrocławski Rynek.

Reklama

– Ze względu na epidemię rezygnujemy z organizacji centralnych obchodów i procesji, która wychodziła z katedry i ulicami miasta przechodziła do wrocławskiego Rynku. Nie będzie zatem centralnych obchodów. Odbędzie się natomiast procesja na Ostrowie Tumskim i w poszczególnych parafiach diecezji. Sposób organizacji procesji pozostawiamy roztropnej decyzji proboszczów, zwracając uwagę na konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów dot. bezpieczeństwa – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej.

Czytaj: Boże Ciało we Wrocławiu – co będzie czynne?

Zgodnie z tradycją Procesja Czterech Ołtarzy wyruszała z Archikatedry św. Jana Chrzciciela przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Wita Stwosza do Rynku. 

Jakie są obostrzenia na Boże Ciało?

Procesji centralnej nie było także w zeszłym roku. Tak samo jak zbudowanych przez wiernych ołtarzy. 

– Postanawiam, by tego dnia we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej po głównej mszy świętej na terenie przykościelnym organizować procesję eucharystyczną, bez konieczności budowania ołtarzy, z zachowaniem przepisów państwowych dotyczących zgromadzeń poza obiektem kultu oraz norm liturgicznych – napisał w ubiegłorocznym komunikacie abp Józef Kupny.

Zgodnie z obowiązującymi do 5 czerwca obostrzeniami w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Uczestnicy mają obowiązek zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest dniem wolnym od pracy i zawsze przypada na 60. dzień po Wielkanocy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama