wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Dzień Dziecka [KONKURS]

Koncert w NFM, spektakl w Capitolu, kino DCF i Helios. Mamy dla Was bilety na Dzień Dziecka [ZAKOŃCZONY]

Magdalena Talik,

Mamy dla Was szybki konkurs z okazji Dnia Dziecka. Do wygrania są podwójne bilety do Narodowego Forum Muzyki, do Teatru Muzycznego Capitol, do kina DCF i Helios. Zobaczcie, co można wygrać. Konkurs trwa w piątek 31 maja od 11.00 do 16.00.

Reklama

Dzień Dziecka 2024 – co można wygrać w konkursie

NFM – 2 podwójne bilety na koncert 2.06 (niedziela), Sala Czerwona, 18.00

W programie koncertu NFM Orkiestry Leopoldinum pod dyrekcją Josepha Swensena znalazły się wczesne utwory Josefa Suka i George Enescu. Obie wirtuozowskie kompozycje przeznaczone są wyłącznie na smyczki. Choć dzieła tych autorów rozbrzmiewają w naszych salach koncertowych względnie rzadko, to są one niebanalne, zdecydowanie warte popularyzacji i poznania.

Autorem czteroczęściowej Serenady na smyczki op. 6 jest czeski twórca Josef Suk. Był on uczniem (a później także i zięciem) Antonína Dvořáka. Mentor, dostrzegając wielki talent melodyczny swego podopiecznego, zachęcił go do napisania lekkiej w nastroju kompozycji.

NFM Orkiestra Leopoldinum zaprezentuje także czteroczęściowy Oktet smyczkowy C-dur autorstwa rumuńskiego artysty George Enescu. To muzyka pełna wielkich emocji, gwałtowna i namiętna, łącząca wpływy różnych, pozornie wykluczających się stylistyk, którym wpływom ulegał młody artysta – odnaleźć tam można zarówno echa impresjonistycznej twórczości Claude’a Debussy’ego, jak i późnoromantycznych kompozycji Richarda Straussa.

Capitol – 2 podwójne bilety na musical „Mock” 1.06 (sobota, 18.00) i 2.06 (niedziela, 17.00)

Mock. Czarna burleska to spektakl na motywach powieści Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku. Bohaterowi słynnej serii kryminałów towarzyszą na Dużej Scenie policjanci, bandyci, szaleńcy i prostytutki – to one poprowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Konrad Imiela, teksty piosenek napisali Roman Kołakowski i Konrad Imiela, muzykę skomponował Grzegorz Rdzak. W roli komisarza Mocka występuje Artur Caturian.

W spektaklu nie ma scen mówionych, całość jest śpiewana. Kilkanaście songów przedstawia osobne historie z życia komisarza Mocka, inspirowane kolejnymi powieściami Marka Krajewskiego.

DCF – 3 podwójne bilety na filmy 31.05-6.06

  • 1 podwójna wejściówka na film „Jedno życie” reż. James Hawes (do wykorzystania w dniach 31.05-6.06)

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności.

Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących.

  • 1 podwójna wejściówka na film „Borg/McEnroe. Miedzy odwagą a szaleństwem” reż. Janus Metz, pokaz w ramach czerwcowego cyklu: Dyskusyjny Klub Filmowy. Sport – drugi wymiar samotności. Prowadzenie Watching Closely (do wykorzystania 04.06)

Rozpoczyna się finałowy mecz Wimbledonu 1980. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Jest faworytem, ale nikt nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola.

  • 1 podwójna wejściówka na dowolny seans (do wykorzystania w dniach 31.05-6.06)

Helios Bielany i Magnolia – 2 podwójne bilety na dowolny film

podwójne zaproszenia do Kina Helios Magnolia i Helios Bielany na dowolnie przez Was wybrany film 2D, jaki w danym momencie znajduje się w repertuarze kina (ważne przez miesiąc).

Można też wybrać się na Dzień Dziecka 1 i 2 czerwca. Będą konkursy z nagrodami oraz bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych:

Garfield (od 6 lat)

Jest leniuchem, uwielbia lasagne, nie cierpi poniedziałków. Garfield, czyli najbardziej znanykot na świecie, w pierwszym kinowym filmie animowanym. Po nieoczekiwanym spotkaniu zdawno zaginionym ojcem – ulicznym kotem Vicem – Garfield i jego psi przyjaciel Odiezmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w napadzie, w którym stawka jest wysoka.

Basia. Jestem w sam raz

Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy niejest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół,braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok.

Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

Strażniczka smoków

W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwośćzakończyła ten sojusz. Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionychsmoków. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musiuratować niezwykle cenne, smocze jajo. Dziewczynka, w towarzystwie starego smoka,

wyrusza w pełną wyzwań podróż, by odnaleźć magiczną wodę. Tylko tam przychodząbowiem na świat nowe smoki. Podczas tej niebezpiecznej przygody Ping znajdzie sposób nauwolnienie swej mocy i odkryje, że jest prawdziwą Strażniczką Smoków.

Istoty fantastyczne (od 7 lat)

12-letnia Bea tymczasowo wprowadza się do babci i prawie natychmiast zaprzyjaźnia się zzrzędliwym sąsiadem z góry, Calem. Ale Cal nie mieszka sam. Wokół niego jest pełnowyimaginowanych przyjaciół, IF-ów, którzy zostali sami po tym, jak ich prawdziwi ludzcyprzyjaciele dorośli.

Okazuje się, że Cal i Bea są jedynymi osobami, które są w stanie zobaczyćIFy. Łączą więc siły aby pomóc IFom i sparować je z nowymi dziećmi. Co może, ale wcale nie musi być możliwe.

Jak wygrać zaproszenia z okazji Dnia Dziecka 2024

Aby wygrać podwójne zaproszenie na nasze atrakcje, trzeba w piątek 31 maja od godz. 11.00 do godz. 16.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy.

W formularzu podajemy imię, nazwisko i swój numer telefonu. Należy też napisać, ile kin Helios znajduje się we Wrocławiu?

Przyjmowanie zgłoszeń zakończone. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl