wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Big Band Politechniki czeka na muzyków i wokalistów

Próba Big Bandu Politechniki Wrocławskiej, fot. archiwum zespołu

Big Band Politechniki Wrocławskiej szuka wokalistów, dzięki którym urozmaici swój repertuar. Do zespołu ciągle mogą dołączyć muzycy.

Reklama

W istniejącym od  ponad roku politechnicznym big bandzie grają studenci i wykładowy, także z innych wrocławskich uczelni.– W składzie jest około 20-25 muzyków, jednak rotacja jest spora, jedni kończą studia, inni tracą zapał. Dlatego można w każdej chwili dołączyć do zespołu – mówi Wojciech Nycz, bandleader Big Bandu Politechniki Wrocławskiej. – Nie wymagamy dyplomów szkół muzycznych i nadzwyczajnych umiejętności. Najważniejsza jest chęć do pracy i dobrej zabawy. Nie liczy się wydział, rok studiów.
Do tej pory big band uświetniał uroczystości uczelniane, grywał na piknikach i imprezach plenerowych. W repertuarze zespołu są przede wszystkim standardy jazzowe i przeboje muzyki popularnej, m.in. Manciniego, Lennona, Millera.  Pomysł na rozwinięcie repertuaru pojawił się przy okazji niedawnego koncertu kolęd, w którym obok muzyków wziął udział chór.
Wojciech Nycz: - Wykonaliśmy jedną kolędę i bardzo dobrze to zabrzmiało. Pomyśleliśmy, żeby zbudować zespół wokalny. To uatrakcyjni nasz repertuar. Projekt nazwaliśmy Americana i teraz szukamy osób, które chętni by z nami pośpiewały.

Bandleader przekonuje, że muzykowanie i śpiewanie, udział w koncertach, publiczne występy, mają pozytywny wpływ na kondycję psychiczną. – Osoby skryte, nabierają pewności siebie, życiowej energii. Ich przechodzą metamorfozę, co widać już po kilku miesiącach pracy w zespole – mówi Nycz.

Przesłuchania do big bandu zaplanowano na 1-3 lutego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Big Bandu Politechniki Wrocławskiej.

Znacznie dłuższą historię ma studencki chór Uniwersytetu Medycznego Medici Cantantes. Powstał w 2000 r. z inicjatywy Agnieszka Franków-Żelazny, wybitnej dyrygentki i chórmistrzyni, dzisiaj kierowniczki chór Filharmonii Wrocławskiej. W styczniu 2015 r. zastąpiła ją wychowanka Magdalena Lipska. Medici Cantantes to jeden z najbardziej utytułowanych chór studenckich we Wrocławiu, regularnie zdobywa nagrody na festiwalach i przeglądach w Polsce i za granicą. Nie tylko koncertuje, także nagrywa. W jego dorobku jest pięć płyt z muzyką religijną i popularną.

Festiwale muzyki dawnej, pikniki, imprezy plenerowe w miejskich parkach – archiwum Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, jest pełne wydarzeń, w których wzięli udział studenci od 2010 roku. Zespół, którego opiekunem jest wykładowca Wydziału Chemii, specjalizuje się w tańcach barokowych, hiszpańskich, włoskich, francuskich i angielskich, ale w repertuarze ma także układy wcześniejsze: renesansowe i średniowieczne, oraz tańce węgierskie, szkockie, irlandzkie i żydowskie. Grupa występuje w historycznych strojach, a ich występy to nie tylko okazja do podziwiania tańców, ale i dawnych obyczajów dworskich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl