4. Pobiegnij dla Ukrainy. Polscy biegacze wspierają potrzebujących. Co zrobić, aby wziąć udział?
Bieg dla Ukrainy odbędzie się w Parku Grabiszyńskim, jednym z ulubionych miejsc wrocławskich biegaczy fot. Pro-Run

Pomoc dla Ukrainy nadciąga z różnych stron, również ze świata sportu. 26 marca w całym kraju odbędzie się Bieg dla Ukrainy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej. Wrocławscy biegacze wystartują w Parku Grabiszyńskim, a uczestnikiem może zostać każdy – wystarczy dobre serce i chęć aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Pomagać można wszędzie

Udział można wziąć na dwa sposoby: stacjonarnie i online. Chęć zorganizowania Biegu dla Ukrainy wyraziło dotychczas już 12 miast, w których 26 marca o godz. 12.00 miłośnicy biegania wyruszą, aby pokonać dystans 5 km i wspólnie wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. Wrocławska edycja zostanie zorganizowana w Parku Grabiszyńskim przez stowarzyszenie Pro-Run.

Pobiec można również w domu, w pobliskim parku czy podczas zagranicznego wyjazdu, w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie. Wystarczy udokumentować swój bieg przy pomocy jednej z aplikacji mobilnych.

Bieg dla Ukrainy odbędzie się 26 marca. W przypadku edycji stacjonarnych, rozpoczęcie rywalizacji na 5 km zaplanowano na godz. 12.00. Osoby, które wybiorą formę online, mogą pokonać dystans o dowolnej porze dnia.

Powiększ obraz: Bieg dla Ukrainy odbędzie się w co najmniej kilkunastu polskich miastach - grafika reklamująca wydarzenie fot. Pro-Run
Bieg dla Ukrainy odbędzie się w co najmniej kilkunastu polskich miastach

Dwa proste kroki do wsparcia potrzebujących

Co należy zrobić, aby wziąć udział w Biegu dla Ukrainy? Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na internetową zbiórkę pieniędzy, a następnie wypełnić dostępny w sieci formularz zgłoszeniowy. Organizatorzy rekomendują kwotę minimum 50 zł. Całkowity dochód trafi na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która od samego początku wojny wspiera Ukrainę.

Dziś nie wiemy, jak będzie rozwijała się sytuacja na Ukrainie przez najbliższe tygodnie. Jesteśmy jednak pewni, że nasi przyjaciele w dalszym ciągu będą potrzebować realnego wsparcia. Biegiem dla Ukrainy chcemy dołożyć wszelkich starań, aby ludzie tacy jak my, otrzymali niezbędną pomoc.
czytamy w opisie zbiórki.