wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Broń się przed czerniakiem – bezpłatne badanie znamion we Wrocławiu

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem organizatorzy kampanii Rakoobrona zapraszają na bezpłatne badanie znamion w ramach akcji „Czerniak twój wróg! Broń się w czarnym namiocie RKBN!”, która odbędzie się 12 maja we Wrocławiu na placu przy zbiegu ulic Szewskiej i Wita Stwosza.

Reklama

Na czerniaka złośliwego zapada rocznie około 2,5 tys. Polaków. Zachorowalność na ten typ nowotworu w naszym kraju podwaja się co 10 lat. Obchodzony 12 maja Europejski Dzień Walki z Czerniakiem ma zwracać uwagę społeczeństwa na problem i zachęcać do profilaktyki. O tym, że warto się badać, po raz kolejny przypominają organizatorzy ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona, którzy w najbliższy piątek w samym centrum Wrocławia przeprowadzą akcję: „Czerniak twój wróg! Broń się w czarnym namiocie RKBN!”.

 – Do dermatologa udajemy się najczęściej dopiero w momencie, gdy znamiona przybierają duże kształty, zaczynają krwawić lub boleć. Organizując akcje takie jak ta we Wrocławiu chcemy zachęcić Polaków do regularnych wizyt u specjalistów. Dzięki corocznemu przeglądowi skóry, możemy znacznie zminimalizować ryzyko zachorowania na czerniaka lub wykryć go we wczesnym stadium, gdy jest w 90% wyleczalny – mówi Agnieszka Łesiuk z kampanii Rakoobrona.

Szczegóły akcji:

Bezpłatne badanie znamion we Wrocławiu

Akcje społeczne / Zdrowie / Dla wszystkich
Termin 12 maja 2017 od 11:00 do 17:00

Miejsce plac u zbiegu ulic Szewskiej i Wita Stwosza

Zobacz

Akcja „Czerniak twój wróg! Broń się w czarnym namiocie RKBN!” odbywa się pod patronatem honorowym Joanny Nyczak, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego – Oddział Dolnośląski. Partnerami wydarzenia są Studenckie Koło Naukowe Badań Naukowych w Medycynie i Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu.

Kampania Rakoobrona jest prowadzona od 2014 roku i oprócz czerniaka złośliwego porusza tematykę związaną z rakiem płuca i rakiem szyjki macicy. W ramach programu w szkołach ponadpodstawowych odbywają się lekcje o trzech nowotworach, a w okresie wiosenno-letnim przy okazji imprez plenerowych w całej Polsce są organizowane akcje edukacyjne z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.

Do tej pory podczas ponad 30 wydarzeń w czarnym namiocie Rakoobrony oraz w stacjonarnym gabinecie we Wrocławiu podejrzane znamiona zbadało 7365 osób. Kilkaset z nich zostało skierowanych na dalsze leczenie. Projekt zyskał zaufanie i patronat honorowy Ministra Zdrowia.

materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama