wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju dla Wrocławia

Prezydent Rafał Dutkiewicz odebrał Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy z hufca ZHP Wrocław i ZHP na Dolnym Śląsku

Prezydent Rafał Dutkiewicz odebrał z rąk harcerzy hufca ZHP Wrocław Betlejemskie Światło Pokoju. Na początku grudnia austriaccy skauci odpalili świece od ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, potem światełko podróżowało liniami lotniczymi do Austrii, a stamtąd do wielu innych miejsc, także do Polski. Teraz dotarło do Wrocławia.

Reklama

W Austrii Betlejemskie Światło Pokoju rozpalono w tym roku 10 grudnia, a dzień później cieszyli się nim Polacy. We wtorek 20 grudnia harcerze wręczyli je prezydentowi Wrocławia razem z towarzyszącą akcji specjalną bombką choinkową oraz dwiema chustami harcerzy – dolnośląską oraz wrocławską od Zbigniewa Skupińskiego, komendanta chorągwi ZHP na Dolnym Śląsku oraz Łukasza Dutkiewicza z hufca ZHP Wrocław.

 

Prezydent Rafał Dutkiewicz z Betlejemskim Światłem Pokoju

Akcja Betlejemskie Światło Pokoju organizowana jest od 1986 roku. Najpierw tylko w austriackim Linzu z myślą o pomocy niepełnosprawnym dzieciom i wszystkim potrzebującym, potem już w wielu innych miejscach. Światło, symbolizujące pokój, braterstwo, nadzieję i miłość przekazywali dalej skauci, a trafiało m.in. do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w okresie przed Bożym Narodzeniem.

„My, harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnimy służbę, ulepszamy świat. Działając w swoim mieście, regionie, najbliższej okolicy, pokazujemy, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa” – tak deklarują harcerze. Hufiec ZHP Wrocław liczący blisko 1000 członków co roku włącza się do akcji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama