wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Będzie nowy żłobek na Sołtysowicach

Na Sołtysowicach powstanie żłobek dla 150 dzieci

Rusza budowa żłobka razem z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sołtysowickiej 9a. Placówka przyjmie 150 dzieci. Koszt inwestycji wyniesie 12,3 mln zł.

Reklama

Żłobek razem z biblioteką powstanie na terenie o powierzchni 4835 m kw., z czego powierzchnia użytkowa wyniesie 1751 m kw.

W nowym, pięciooddziałowym żłobku, zaplanowano: szatnie, bawialnie, sypialnie, jadalnie, zmywalnię, pomieszczenia porządkowe, toaletę zewnętrzną dla dzieci na placu zabaw, sala do przewijania, magazyny pościeli i środków czystości. Oraz salę wielofunkcyjną i pomieszczenie dla rady osiedla. 

Budynek będzie ekologiczny oraz energooszczędny - z zielonem dachem oraz panelami fotowoltaicznymi. 

Do przetargu na budowę żłobka z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej i salą rady osiedla przy ul. Sołtysowickiej wraz z drogą dojazdową i zagospodarowaniem terenu zgłosiło się 11 firm. Miasto wybrało ofertę złożoną przez wrocławską spółkę HARAS Sp. zo.o. Sp. k. Koszt inwestycji wyniesie prawie 12,3 mln zł.

Nowy żłobek powstanie niedaleko Instytutu Pamięci Narodowej, w okolicy nowych bloków mieszkalnych /fot. Google Maps

– Potrzeby edukacyjne na Sołtysowicach są badzo duże. Osiedle jest coraz większe i mieszkańcy mocno zabiegają o takie inwestycje. Decyzja prezydenta była jednoznaczna – mówi w ubiegłym roku Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich. – W nowym budynku znajdzie się także filia biblioteki oraz wielofunkcyjna sala dla mieszkańców. To będzie ważne miejsce dla lokalnej społeczności.

Wykonawca musi zagospodarować teren wokół budynku. Koniec budowany zaplanowano na 2022 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama