wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Aquapark na Brochowie - otwarcie w 2021 roku

Wizualizacja to wstępna koncepcja nowych basenów. Szczegółowy projekt ma dopiero stworzyć wykonawca.

Za dwa lata na Brochowie stanie nowoczesny Aquapark. Dzisiaj (15.11.2019 r.) uroczyście podpisano umowę na wykonanie tej inwestycji. Kompleksem na Brochowie będzie zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny S.A. 

Reklama

Umowę podpisał w imieniu Wrocławskiego Parku Wodnego wiceprezes WPW S.A. Paweł Rańda, a przedstawicielami konsorcjum byli Władysław Sobiech – prezes zarządu firmy PPUH Transcom oraz prezes zarządu Mosty Łódź Wojciech Pater.

W miejscu powstania nowej inwestycji w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 17,9 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 metrów kwadratowych krzewów i traw.

(fot.fotopolska.eu)

Przetarg obejmował zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu basenów wraz z parkingiem, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu. – Aquapark przy ulicy Borowskiej odwiedza rocznie prawie 2 miliony gości. Jesteśmy pewni, że powstanie drugiego Aquaparku rozładuje ruch szczególnie w okresie letnim – mówi Kornel Kempiński, dyrektor obiektu. Firmy z konsorcjum mają duże doświadczenie w budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych. W swoim porfolio mają choćby stadion Widzewa Łódź, hale sportową w Łodzi, budują też w tej chwili w Mielcu wielofunkcyjny obiekt sportowy z basenami i halą sportową.  

Cztery strefy w jednym obiekcie

W nowym obiekcie znajdą się cztery baseny: sportowy, basen do nauki pływania, brodzik wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne oraz basen zewnętrzny, który będzie czynny sezonowo.  Dostępne będą także wanna SPA z hydromasażem dla sześciu osób oraz cztery sauny (2 sauny fińskie, 1 grota solna oraz jedna sauna 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku. Powstanie również sala fitness, o którą zabiegli mieszkańcy Brochowa. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.

Powstanie też basen zewnętrzny, a wokół niego aż 1,3 tys. mkw. plaży oraz przestrzeń rekreacyjna z boiskiem do siatkówki plażowej i przeniesioną siłownią zewnętrzną. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym. Przed Aquaparkiem powstaną 43 miejsca parkingowe (w tym 5 dla osób z niepełnosprawnościami) i 44 stojaki rowerowe. 

Zarobią na zielonej energii 

Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną.  

– Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A. 

Otwarcie Aquaparku na Brochowie odbędzie się we wrześniu 2021 roku. 

Aquapark na Brochowie w liczbach

  • Basen sportowy: (25x14,5x1,1-1,6 m o pow. lustra wody 363 mkw., z siedmioma torami szerokimi na 2 m),
  • Basen do nauki pływania (10x7,5x0,9 m, pow. 75 mkw., z trzema torami o szerokości 2,75 m),
  • Brodzik (pow. 20,86 mkw., głęboki na 0,3 m, wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne),
  • Basen zewnętrzny o pow. 475 mkw. będzie głęboki na 1,1 m, a w części brodzika na 0,4 m.

na podstawie materiałów: Wrocławski Park Wodny S.A. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama