4. Bartłomiej Ciążyński czwartym wiceprezydentem Wrocławia. Zobaczcie, za co będzie odpowiadał
Od prawej: Bartłomiej Ciążyński, nowo mianowany wiceprezydent Wrocławia,  i Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podczas konferencji prasowej 10 lutego 2023 Maciej Kulczyński
Od prawej: Bartłomiej Ciążyński, nowo mianowany wiceprezydent Wrocławia, i Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podczas konferencji prasowej 10 lutego 2023

W piątek 10 lutego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oficjalnie przedstawił czwartego – obok Jakuba Mazura, Renaty Granowskiej i Sebastiana Lorenca – wiceprezydenta miasta. Został nim Bartłomiej Ciążyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

41. urodziny i nominacja na wiceprezydenta Wrocławia. Wszystko tego samego dnia – Bartłomiej Ciążyński ma co świętować.

Robimy kolejny krok we wzmacnianiu współpracy z lewicowym środowiskiem. Pan wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Bartłomiej Ciążyński zasilił na poziomie operacyjnym i zarządczym władze miasta w roli zastępcy prezydenta Wrocławia.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Powiększ obraz: <p><span style="font-size: 12pt; line-height: 107%; font-family: Calibri, sans-serif; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial;"><span style="font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px;">Uczestnicy konferencji prasowej na temat powołania nowego wiceprezydenta Wrocławia bartłomieja Ciążyńskiego. Z przodu stoją Jacek Sutryk i Włodzimierz Czasrzasty</span></span></p> Maciej Kulczyński

Na konferencji oprócz członków Klubu radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa obecny był Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu RP.

Obszary działań czwartego wiceprezydenta

Bartłomiejowi Ciążyńskiemu będzie podlegał Departament Spraw Społecznych, w tym:

• Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych,
  • Wydział Kultury,
  • Biuro Sportu i Rekreacji,
  • Wydział Partycypacji Społecznej,
  • Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,
  • Wrocławski Zespół Żłobków,
  • Wrocławskie Centrum Integracji,
  • Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocławia,
  • Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej,
  • Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice,
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nadal będzie doradcą społecznym prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii. Natomiast objęcie nowego stanowiska wiąże się z koniecznością rezygnacji z mandatu radnego miejskiego. Miejsce Bartłomieja Ciążyńskiego zajmie Jacek Ossowski.

Powiększ obraz: <p>Uczestnicy konferencji prasowej na temat powołania nowego wiceprezydenta Wrocławia bartłomieja Ciążyńskiego</p> Maciej Kulczyński

Priorytety wiceprezydenta: zdrowie seniorów, instytucjonalny wynajm mieszkań i równe traktowanie

Jak zaznaczył Bartłomiej Ciążyński podczas konferencji prasowej, w swojej pracy będzie kierował się trzema priorytetami: solidarnością, równością i troską.

To nie są tylko hasła. Pod tymi słowami kryją się konkretne projekty.
Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia

Nowy wiceprezydent wśród swoich priorytetów wymienia: wdrożenie programu telemedycyny i teleopieki dla seniorów, rozwój długoterminowego wynajmu instytucjonalnego mieszkań, w tym stworzenie społecznej agencji najmu we Wrocławiu oraz działania na rzecz równego traktowania w lokalnej społeczności.

Będziemy robić i mówić dużo o trosce, równości i solidarności, bo taki widzimy nasz wspólny Wrocław.
Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia

Jednocześnie wiceprezydent zapowiada, że wszystkie działania będą konsultowane i współzarządzane z organizacjami pozarządowymi.

Bartłomiej Ciążyński, rocznik 82' jest radcą prawnym i samorządowcem. Politycznie związany z Nową Lewicą. Od 2018 r. radny miejski i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia. Od 2019 r. społeczny doradca prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, a od 2021 r. współprzewodniczący Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, sekretarz Komisji Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich. W zeszłym roku objął stanowisko Wiceprezydenta Europejskiej Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi (ECCAR).