Azyle dla pieszych i nowe przystanki autobusowe

Skrzyżowanie al. Kasprowicza z ul. Syrokomli /fot. Google Maps

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpisał przetarg na prace przy budowie azylu dla pieszych na ul. Średzkiej oraz al. Kasprowicza.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpisał przetarg na budowę azylu dla pieszych na ul. Średzkiej przy skrzyżowaniu z ul. Mokrzańską i Jajczarską oraz budowę przystanków autobusowych i azyli dla pieszych na al. Kasprowicza przy skrzyżowaniu z ul. Syrokomli.

Na skrzyżowaniu ul. Średzkiej/Mokrzańskiej i Jajczarskiej powstanie nowy azyl dla pieszych razem z doświetleniem. Przetarg zakłada budowę przystanku autobusową po zachodniej stronie ul. Średzkiej. Z kolei przy al. Kasprowicza/ul. Syrokomli zakres robót obejmuje budowę nie tylko dla pieszych, ale także rowerzystów. Powstaną dwa przystanki autobusowe i zostanie przesunięta stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Oferty na realizację obu zadań można składać do 19 marca. Wykonawca będzie mieć trzy miesiące na ukończenie prac od momentu podpisania umowy.

– W tym roku mamy zaplanowane jeszcze budowy dwóch azyli na ul. Redyckiej, Kowalskiej i po jednym na ul. Kamieńskiego oraz ul. Jantarowej – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.