4. Aquapark wiosłuje dla WOŚP. Warto spróbować sił, pomóc i pobić rekord
Na zdjęciu kobieta w biało-czerwonym stroju sportowym wiosłuje na ergometrze fot. mat. org.
Na zdjęciu kobieta w biało-czerwonym stroju sportowym wiosłuje na ergometrze

W niedzielę 28 stycznia w Pasażu Grunwaldzkim będzie się naprawdę działo! Chętni usiądą na ergometry wioślarskie i spróbują pobić rekord w wiosłowaniu dla WOŚP, już po raz 14! W minionych latach swoich sił w tej konkurencji próbowało już kilkanaście tysięcy Polaków, a teraz wrocławianie będą rywalizowali z mieszkańcami 10 innych polskich miast. Akcję szczególnie wspiera Aquapark i jego wiceprezes Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski w wioślarstwie.

Aquapark wiosłuje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę 28 stycznia kilka tysięcy osób usiądzie na ergometry wioślarskie by wziąć udział w 14. edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP.

W ciągu 13 lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich. Impreza jest również doskonałą okazją, aby sprawdzić czy dźwiganie toreb z zakupami poprawiło kondycję klientów centrów handlowych.

Wiosłowanie dla WOŚP będzie również wspaniałą możliwością do spotkania lub nawet powiosłowania razem ze znanymi polskimi sportowcami, w tym medalistami Igrzysk Olimpijskich czy mistrzostw świata, włodarzami miast oraz innymi gośćmi VIP, którzy potwierdzili swoją obecność.

W tym roku Aquapark Wrocław dołączył do akcji Wiosłuje dla WOŚP, która odbędzie się 28 stycznia. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego wiosłowania i pomagania. Spotykamy się w Pasażu Grunwaldzkim by pobić rekord roku 2024.
Paweł Rańda, wiceprezes Aquaparku Wrocław

Bicie rekordu w Pasażu Grunwaldzkim

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz czternasty, a do zaciętej rywalizacji na ergometrach wioślarskich przystąpią klienci 11. centrów handlowych z Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy i Wrocławia.

Mieszkańcy spróbują pobić poprzednio ustanowione rekordy, a pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich mistrzów sportu.

Dzięki zebranym środkom WOŚP zakupi specjalistyczny sprzęt umożliwiający wczesne wykrywanie oraz terapię chorób płuc. Podarowana przez fundację aparatura trafi na oddziały pulmunologiczne polskich szpitali, umożliwiając skuteczniejsze leczenie dzieci i dorosłych. Posłuży ona do diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, torakochirgurgii oraz rehabilitacji po przebytych chorobach płuc.

Cel sportowy to bicie rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 8h (godz. 10.00 – 18.00) przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów (każda osoba)!

Certyfikat dla każdego uczestnika bicia rekordu!

Każdy, kto 28 stycznia odwiedzi Pasaż Grunwaldzki (albo jedną z pozostałych 10 miejsc w Polsce) będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy certyfikat.

Podczas poprzedniej edycji imprezy (w 2023 roku) rywalizacja toczyła się do samego końca, zwłaszcza o pierwsze miejsce.

Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 158 km zwyciężył Toruń w którym do rekordu przyczyniło się 316 osób.

Na drugim miejscu uplasował się Wrocław (290 osób – 145 km), najniższe miejsce na podium zajął Szczecin (289 osób – 144,5 km).

Kolejne miejsca zajęły: Lublin (288 osób – 144 km), Kraków (258 osób – 129 km), Poznań (251 osób – 125,5 km), Bydgoszcz (248 osób – 124 km), Gdańsk (204 osoby – 102 km) i Warszawa (188 osób – 94 km).

Do rekordu przyczynili się wspaniali goście oficjalni, medaliści Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, politycy oraz przedstawiciele urzędów miast, którzy oprócz bicia rekordu dodatkowo wzięli udział w sztafecie gwiazd.

Aquapark Wrocław wspiera WOŚP – wylicytowany wieczór w Saunarium

Wrocławski Park Wodny gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Aquapark Wrocław po raz kolejny dołączył do akcji WOŚP, a w tym roku chcieliśmy przekazać coś wyjątkowego z oferty Aquaparku. To jedyna taka możliwość, by spędzić wieczór w naszej strefie Saunarium tylko we dwoje. Cała strefa w wybranym dniu będzie odstępna dla osoby, która wygra licytację. Zachęcamy do wspierania WOŚP!
Grzegorz Kaliszczak prezes Aquapark Wrocław

W ramach aukcji można było wylicytować wieczór dla dwojga w strefie Saunarium Aquapark Wrocław. Całe Saunarium będzie należeć do zwycięzców, którzy zapłacili za tę przyjemność 3151 zł. może należeć do zwycięzców.