wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ankieterzy GUS pytają o wakacyjne wyjazdy

Kierunek wyjazdu i odległość od domu, wielkość i cel wydatków na wyjeździe i długość pobytu – ankieterzy GUS pytają Polaków o ich wakacyjne wypady.

Reklama

W 2015 roku nieco ponad 50 proc. podróżujących wyjechało po prostu na urlop lub wakacje. Blisko 11 proc. ruszyło z domu, aby odwiedzić bliskich lub przyjaciół, nieco mniej, bo 10,3 proc. podróżowało służbowo. Dla sporej grupy Polaków – 35,1 proc., docelowym miejscem wyjazdu były sklepy. To dane jakie zgromadzili ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku. Składają się na nie informacje zebrane od Polaków podczas czterech cykli, organizowanych co trzy miesiące.

Ostatnia odsłona tegorocznego „Badania uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach 2016” jeszcze trwa. Przedstawiciele urzędu statystycznego mogą do wybranych mieszkań zapukać jeszcze do 20 października. Poproszą o odpowiedzi na pytania dotyczące kierunków podróży wakacyjnych, odległości od domu, celu wyjazdu. Część ankiety obejmuje wydatki w czasie wakacyjnych eskapad. Ankieterzy zainteresowani będą także, czy odpoczywając korzystaliśmy z dodatkowych usług turystycznych.

Rozmowa z przedstawicielem GUS trwa około pół godziny. Każdy z nich powinien się wylegitymować. Jeśli mimo to mamy wątpliwości, czy wpuścić go do domu, możemy zweryfikować jego tożsamość pod nr tel. 22 279 99 99, 71 371 63 33, 71 371 63 89.
Dane osobowe uczestnika badań są poufne i pilnie strzeżone. Za to zebrane informacje służą m.in. do tworzenia analiz gospodarczych, programów społecznych i socjalnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama