4. Dziś we Wrocławskim Teatrze Lalek zagrają aniołki! Przyjdźcie na charytatywny spektakl [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu: dzieci / zdjęcie ilustracyjne fot. shutterstock
Na zdjęciu: dzieci / zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek, 6 lutego, o godz. 18.00 we Wrocławskim Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym odbędzie się „Aniołkowe Granie” – czyli artystyczne wydarzenie przygotowane przez wrocławskich przedszkolaków, a także dzieci będących pod opieką zastępczą. Zostaną również wręczone wyjątkowe figurki aniołów. Kto i za co je otrzyma? Zobaczcie!

„Aniołkowe Granie” wspiera rozwój rodzicielstwa zastępczego

„Aniołkowe Granie” to koncert charytatywny (w tym roku również spektakl), przygotowany przez dzieci z placówek edukacyjnych i zastępczych. Jego forma jest opracowana tak, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów nie mieszkają ze swoimi rodzinami.

Koncert to finał szerszych działań – wcześniej placówki przygotowują lub organizują (np. poprzez zbiórki) prezenty dla potrzebujących dzieci objętych pieczą zastępczą. Dary te są przekazywane w czasie koncertu lub osobno (tak jak w tym roku).

Pomysł „Aniołkowego Grania” zrodził się we Wrocławiu

Aniołkowe Granie” powstało z inicjatywy dwóch wrocławskich dyrektorek przedszkoli: Katarzyny Głowik-Jamróz – dyrektora Przedszkola nr 56 Niezapominajka oraz Jolanty Hejdy-Pawlak – dyrektora Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej.

Projekt wystartował w 2004 roku we Wrocławiu, a w 2009 roku dołączył do niego również Sylwester Pajęcki – dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

Wyjątkowe występy i wręczenie figurek aniołów

W tegorocznej edycji „Aniołkowego Grania” udział wzięło 169 przedszkoli i szkół z 65 miast, w tym 63 placówki z Wrocławia, gdzie narodził się pomysł tego wydarzenia.

Obecnie we Wrocławiu mamy 602 rodziny zastępcze i 777 dzieci objętych pieczą. Nowych rodzin - aniołów, którym nie jest obojętny los dzieci i chcieliby stworzyć im rodzinę i dom - szukamy nieustannie.
Anna Bytońska, rzeczniczka prasowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Kolejność wydarzeń:

• występ aniołków,
  • wstęp i powitanie gości przez prowadzącego,
  • krótka informacja i przestawienie wspierających,
  • spektakl „Gdzie jesteś Święty Mikołaju”, przygotowane przez dzieci, młodzież i opiekunów z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania,
  • występ przedszkolaków,
  • wręczenie wyróżnionym rodzinom zastępczym figurek aniołów – podziękowań za pracę na rzecz dzieci,
  • ostatni występ,
  • zakończenie.

Najważniejszą częścią programu będzie wręczenie najbardziej zaangażowanym rodzinom i opiekunom zastępczym figurek aniołów – jako podziękowania za trud włożony w opiekę nad dziećmi najbardziej potrzebującymi ciepła rodziny.

Wyróżnienia wręczy Jacek Sutryk, prezydent miasta i Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.