4. Ambasadorzy Rowerowego Wrocławia u prezydenta Dutkiewicza

Ambasadorzy Rowerowego Wrocławia rozmawiali z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem o pomysłach sprzyjających wrocławianom, którzy po mieście poruszają się przede wszystkim na dwóch kółkach. Między 2015 a 2020 rokiem miasto wyda na infrastrukturę rowerową 102 mln zł.

Ambasadorzy Rowerowego Wrocławia to grupa około dwustu osób promujących komunikację rowerową. W tegorocznym rozdaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego ich projekt – 10 Kilometrów, zyskał ponad 16 tysięcy głosów, kolejny na liście miał o połowę mniej.

- Dzięki temu za 1,5 miliona złotych powstanie w centrum Wrocławia dziesięć kilometrów pasów rowerowych – mówi Aleksander Obłąk, student prawa, jeden z liderów stowarzyszenia. – Chcieliśmy podziękować prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi, bo bez jego decyzji o utworzeniu WBO, takiej inicjatywy by nie było.

Przedstawiciel Rowerowego Wrocławia zapowiada, że w ramach projektu wydzielone zostaną pasy ruchu m.in. na ulicy Ruskiej, Kazimierza Wielkiego oraz Skargi i Kołłątaja.

Podczas spotkania Ambasadorzy Rowerowego Wrocławia przekazali prezydentowi Dutkiewiczowi wydrukowane fragmenty bloga, gdzie rejestrowali starania o poparcie dla ich projektu. – Chcieliśmy podzielić się pozytywną energią, którą wyzwolił wśród wrocławian pomysł utworzenia WBO – mówili przedstawiciele stowarzyszenia.

W spotkaniu brali udział także m.in. Elżbieta Urbanek, szefowa departamentu infrastruktury i gospodarki Urzędu Miejskiego oraz Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.

Przedstawiciele miasta zapowiedzieli, że w latach 2015-2020 na infrastrukturę rowerową pójdzie z budżetu miasta aż 102 mln zł. - Dla porównania w ciągu ostatnich pięciu lat przeznaczyliśmy na ten cel 18 milionów złotych – mówi Rafał Dutkiewicz. – Oczywiście, o ile pojawią się dodatkowe pieniądze w kasie miasta, to wydatki na przedsięwzięcia sprzyjające rowerzystom mogą być jeszcze większe.