4. Od rana Wrocław jest biały. W mieście trwa akcja zima
Służby podczas odśnieżania miasta / zdjęcie ilustracyjne UMW
Służby podczas odśnieżania miasta / zdjęcie ilustracyjne

We wtorek 16 stycznia we Wrocławiu zrobiło się ponownie biało. Śnieg zaczął padać już w nocy. Ucieszy to zwłaszcza dzieci, dla których właśnie rozpoczęły się ferie i ponownie jest szansa na saneczkowe szaleństwa. Na drogach i chodnikach trwa za to kolejna w tym sezonie akcja zima. W użyciu jest cały dostępny sprzęt do zimowego odśnieżania.

W nocy z 15 na 16 stycznia zima ponownie wróciła do Wrocławia. Dość intensywne opady śniegu utrzymały się do rana. Przelotnie padało również po godzinie 8.00 i w ciągu dnia sytuacja może się powtarzać. W związku intensywnością opadów i niską temperaturą, już od godziny 1.00 w nocy trwa odśnieżanie miasta. W użyciu jest cały sprzęt do zimowego odśnieżania.

Akcja zima na wrocławskich drogach

Na ulice wyjechały 52 pługopiaskarki, które mają zadbać o stan jezdni oraz 35 odśnieżarek chodnikowych.

– Pierwsza akcja odśnieżania potrwa do godz. 11.00. Biorąc pod uwagę intensywność opadów, na pewno trzeba będzie ją powtórzyć – mówi Piotr Różewicz, dyrektor operacyjny Ekosystemu.Apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych o dużą ostrożność. IMGW ostrzega przed oblodzeniem na drogach. Temperatura utrzymuje się nieznacznie poniżej zera. Opady są mokre i zamarzają.

Zobaczcie zimę we Wrocławiu na zdjęciach z dzisiejszego poranka: