wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Od rana Wrocław jest biały. W mieście trwa akcja zima

We wtorek 16 stycznia we Wrocławiu zrobiło się ponownie biało. Śnieg zaczął padać już w nocy. Ucieszy to zwłaszcza dzieci, dla których właśnie rozpoczęły się ferie i ponownie jest szansa na saneczkowe szaleństwa. Na drogach i chodnikach trwa za to kolejna w tym sezonie akcja zima. W użyciu jest cały dostępny sprzęt do zimowego odśnieżania.

Reklama

W nocy z 15 na 16 stycznia zima ponownie wróciła do Wrocławia. Dość intensywne opady śniegu utrzymały się do rana. Przelotnie padało również po godzinie 8.00 i w ciągu dnia sytuacja może się powtarzać. W związku intensywnością opadów i niską temperaturą, już od godziny 1.00 w nocy trwa odśnieżanie miasta. W użyciu jest cały sprzęt do zimowego odśnieżania.

Akcja zima na wrocławskich drogach

Na ulice wyjechały 52 pługopiaskarki, które mają zadbać o stan jezdni oraz 35 odśnieżarek chodnikowych.

– Pierwsza akcja odśnieżania potrwa do godz. 11.00. Biorąc pod uwagę intensywność opadów, na pewno trzeba będzie ją powtórzyć – mówi Piotr Różewicz, dyrektor operacyjny Ekosystemu.Apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych o dużą ostrożność. IMGW ostrzega przed oblodzeniem na drogach. Temperatura utrzymuje się nieznacznie poniżej zera. Opady są mokre i zamarzają.

Zobaczcie zimę we Wrocławiu na zdjęciach z dzisiejszego poranka:

 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl