wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu ruszyła akcja „Wizyta dla Hospicjum”

W stolicy Dolnego Śląska rozpoczęto charytatywny projekt skierowany do środowiska lekarskiego. Dołączyć do akcji „Wizyta dla Hospicjum” może lekarz, przychodnia lub centrum medyczne. Uczestnicy decydują się na przeznaczenie dochodu z jednej wizyty prywatnej w miesiącu na rzecz Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, które pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.

Reklama

W stolicy Dolnego Śląska rozpoczęto charytatywny projekt skierowany do środowiska lekarskiego. Dołączyć do akcji „Wizyta dla Hospicjum” może lekarz, przychodnia lub centrum medyczne. Uczestnicy decydują się na przeznaczenie dochodu z jednej wizyty prywatnej w miesiącu na rzecz Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, które pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska jest jednym z największych hospicjów domowych dla dzieci w Polsce. Dzięki inicjatywie dr Sebastiana Krupy, hospicjum ma szanse na stabilizację i pozyskanie dodatkowych środków na rehabilitację podopiecznych oraz zakup sprzętu i materiałów medycznych.

– Pomysł na akcję zrodził się w mojej głowie jakiś czas temu. Wiedziałem, że w środowisku lekarskim tkwi potencjał do niesienia dobra. Póki co odzew jest bardzo pozytywny i coraz więcej osób chce brać udział w akcji. Liczę, że dzięki wsparciu władz miasta uda nam się nadać temu projektowi szerszy wymiar – podkreśla Sebastian Krupa.

Jak zgłosić się do akcji

Pomysłodawca projektu skierował prośbę do grona lekarskiego o wsparcie Hospicjum w postaci przekazania dochodu z jednej wizyty lekarskiej w miesiącu na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. W ten sposób w pomoc pośrednio włączają się pacjenci, których opłata za wizytę zostaje w całości przekazana na cele Hospicjum. Projekt uzyskał pozytywną opinię oraz patronat prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

– Z Hospicjum „Formuła Dobra” mamy przyjemność współpracować od wielu lat. Zarówno prezydent Jacek Sutryk, jak i nasz wydział bardzo mocno wspieramy tego typu inicjatywy. Gratuluję wspaniałego pomysłu i życzę, żeby akcja okazała się wielkim sukcesem, do której dołączy wielu darczyńców. Myślę, że za środowiskiem lekarskim wkrótce mogą pójść także inne grupy zawodowe – podkreśliła Jadwiga Ardella-Książek, z-ca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.

Jadwiga Ardella-Książek, z-ca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW

Uczestnikami akcji mogą być indywidualne praktyki lekarskie, kliniki i centra medyczne. – Do współpracy udało nam się już zaprosić 30 lekarzy z kilku przychodni, w tym m.in. z: eMKa Med, Orthos, OKOM, Mediconcept oraz Vratislavia Medica – wylicza dr Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Aby zgłosić się do programu należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z Hospicjum „Formuła Dobra”. Wszystkie informacje dostępne na stronie Hospicjum.

O Hospicjum „Formuła Dobra”

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” jest organizacją pożytku publicznego zapewniającą opiekę hospicyjną nieuleczalnie chorym dzieciom oraz rodzinom dzieci jeszcze nienarodzonych, u których na etapie ciąży zdiagnozowano zaburzenie rozwojowe płodu.

Hospicjum obejmuje swoim wsparciem 140 rodzin z terenu całego województwa dolnośląskiego. Wszyscy pacjenci oraz ich rodziny mają dostęp do całodobowego wsparcia medycznego, świadczonego w ich domach oraz do pomocy psychologicznej i socjalnej.

– Są rodziny, które wymagają codziennej pomocy medycznej – jest ich najwięcej, bo aż 107. Z drugiej strony pomagamy osobom, które korzystają tylko z rehabilitacji domowej oraz pacjentom, którzy bezpłatnie wypożyczają sprzęt medyczny. Każdego dnia do domów naszych podopiecznych z terenu całego Dolnego Śląska dojeżdżają pielęgniarki, lekarze, psycholodzy i rehabilitanci – dodaje Krzysztof Szmyd.

Więcej o akcji „Wizyta dla Hospicjum” oraz Stowarzyszeniu „Formuła Dobra” znajdziecie w prezentacji PDF.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl