wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Akademicki Wrocław: Za kulisami Akademii Sztuk Teatralnych. Zapisy

Ruszyły zapisy na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Akademicki Wrocław” – tym razem do Akademii Sztuk Teatralnych Filii we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej 59 – która odbędzie się w sobotę, 1 grudnia br. w godz. 10.00-12.00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba pospieszyć się z zapisami.

Reklama

Podczas spaceru będzie można zajrzeć do sal wykładowych, gdzie codziennie w małych grupach studenci  AST-u pracują nad wierszem, prozą, scenami dramatycznymi, lalkowymi, śpiewają, tańczą, a także ćwiczą wymowę czy nośność głosu. Wędrówka po budynku to także okazja do zobaczenia miejsca pracy ludzi, bez których nie udałoby się stworzyć realiów prawdziwego teatru – swoje drzwi uchylą pracownie plastyczna, krawiecka, kabiny akustyków i oświetleniowców.

Akademicki Wrocław: Za kulisami Akademii Sztuk Teatralnych

Spacery i wycieczki
Termin 1 grudnia 2018 10:00

Miejsce Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Zobacz

Wrocławska 50-latka

Wrocławska Filia Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (przedtem PWST) ma już prawie pięćdziesiąt lat. W budynku na Braniborskiej 59, który jet kolejną siedzibą uczelni, kształcą się przyszli aktorzy dramatyczni, lalkarze, reżyserzy teatru lalkowego. W ramach studiów podyplomowych zaś wiedzę i umiejętnosci zdobywają reżyserzy teatrów dziecięcych i  młodzieżowych.

fot. Mariusz Mikołajczyk

Znani i lubiani absolwenci

Przez lata działałności uczelnia wykształciła artystów, którzy są dobrze znani miłośnikom teatru i kina. Na deskach sal wykładowych AST-u pierwsze teatralne kroki stawiali m.in.: Jolanta Fraszyńska, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Konrad Imiela, Agata Kucińska czy Remigiusz Brzyk.

Na dwa wydziały AST – Aktorski i Lalkarski każdego roku przyjmowane są najbardziej utalentowane osoby, wyłonione podczas egzaminów. W kameralnych przestrzeniach Akademii, oddających warunki zbliżone do tych, jakimi dysponują teatry zawodowe, szlifują swój warsztat aktorski.

fot. Mariusz Mikołajczyk

Zabierz się na spacer

1 grudnia, podczas spaceru w ramach Akademickiego Wrocławia, pracownicy uczelni pokażą sale, w których kształcą się adepci sztuk teatralnych, uchylą też rąbka tajemnicy o drodze, jaką musi przejść przyszły artysta teatru, aby z odwagą spojrzeć widzowi w oczy, a także opowiedzą, jakie warunki stwarza wrocławska Akademia Sztuk Teatralnych, by mu ten cel przybliżyć.

Zapisy na wycieczkę dostępne są TUTAJ

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów – zielony komunikat, który pojawi się po wypełnieniu formularza, jest równoznaczny ze znalezieniem się na liście wycieczkowej. Prosimy o zapisywanie każdej osoby osobno i niezapisywaniu po kilka razy w obawie, że formularz nie zadziałał – takie zachowanie blokuje możliwość zapisu innym osobom.

Więcej informacji TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama