Prezydent wręczył stypendia najlepszym studentom

Prezydent nagrodził ponad 40 najzdolniejszych wrocławskich studentów I roku.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył dzisiaj, 12 grudnia, stypendia najzdolniejszym wrocławskim studentom w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego. Laureatami zostało ponad 40 osób.

Studencki Program Stypendialny realizowany jest pod szyldem Wrocławskiego Centrum Akademickiego (WCA). WCA koordynuje i wspiera współpracę władz Wrocławia i instytucji municypalnych z wrocławskimi uczelniami i środowiskiem akademickim.

– Świat akademicki jest dla naszego miasta bardzo ważny. Bardzo cieszę się, że Państwo postawili na Wrocław, cieszę się, że będziemy mogli was w tym pobycie wesprzeć - mówił prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Wyróżnienia przyznawane przez Prezydenta Wrocławia (na wniosek WCA) to stypendia w wysokości tysiąca złotych wypłacane przez dziewięć miesięcy. Jego laureatami zostają studenci I roku, zwycięzcy ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych.

W tegorocznej edycji nagrodzono 44 osoby. Wśród stypendystów najwięcej jest studentów Politechniki Wrocławskiej – aż 23, w tym gronie dominują studenci wydziałów: Podstawowych Problemów Techniki oraz Informatyki i Zarządzania. Stypendia przyznano także studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego.

Wielu z nich przyjechało do Wrocławia z innych miast. – Ja wybrałam Wrocław trochę ze względu na dużą odległość od domu (śmiech), bo jestem z Elbląga. Również ze względu na samą uczelnie i kierunek studiów, który mi zaoferowała no i oczywiście sam Wrocław jest przepięknym miastem – mówi Julia Tkaczyk, studentka dziennikarstwa ze specjalizacją muzyczną na Uniwersytecie Wrocławskim.

– Ja natomiast jestem z Oławy, mieszkam w pobliżu. Jestem laureatem olimpiady wiedzy o mediach. Wrocław wybrałem, bo to najbliższy dobry ośrodek akademicki, ale też dlatego, że znam już trochę to miasto i bardzo je lubię – dodaje Mateusz Nowak, również z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zobacz listę laureatów Studenckiego Programu Stypendialnego

Więcej o Studenckim Programie Stypendialnym na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.