wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

2018 Wrocławskim Rokiem Praw Kobiet

Rezolucja została przyjęta jednogłośnie - „za” głosowali wszyscy obecni na sali radni, co pozwoliło zebrać 33 głosy, fot. Twitter/Magdalena Piasecka

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Wrocławia, radni jednogłośnie przyjęli rezolucję, iż rozpoczęty przed kilkunastoma dniami 2018 r. będzie Wrocławskim Rokiem Praw Kobiet. – To okazja do promowania aktywności kobiet oraz zachęcania wrocławianek do działania w sferze publicznej – napisała na Twitterze wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka.

Reklama

„Rada Miejska Wrocławia – pragnąc uczcić 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych – podejmuje rezolucję o ustanowieniu roku 2018 Wrocławskim Rokiem Praw Kobiet. Rok Praw Kobiet powinien przypominać, iż przestrzeganie praw kobiet, w szczególności prawa do równego traktowania we wszystkich dziedzinach życia, do równej płacy, do edukacji, jest ważne w każdych działaniach podejmowanych przez Radę Miejską Wrocławia” - czytamy w projekcie rezolucji.

Wrocław, jak Dolny Śląsk i cały kraj

Pomysłodawcą rezolucji jest Klub Radnych .Nowoczesnej. W czwartek podczas sesji Rady Miejskiej pomysł ten uzasadniała radna klubu – Magdalena Razik-Trziska. Podkreślała ona, że przyjęcie rezolucji pozwoli w jeszcze większym stopniu pochylić się nad problemami kobiet.

– Właśnie na poziomie samorządu powinniśmy przede wszystkim dbać o to, żeby kobiety miały równy dostęp do edukacji, dóbr i usług, aby prawa wszystkich obywateli były równo traktowane – podkreślała inicjatorka projektu, która na początku swojego wystąpienia wymieniła nazwiska pierwszych kobiet, które zasiadły we wrocławskiej Radzie Miejskiej.

Rezolucja została przyjęta jednogłośnie. „Za” głosowali wszyscy radni obecni na sali, co pozwoliło zebrać 33 głosy. Tym samym Wrocław dołączył do Dolnego Śląska i całej Polski, gdyż 2018 rok już wcześniej został ustanowiony Dolnośląskim Rokiem Praw Kobiet oraz rokiem Praw Kobiet przez posłów w Sejmie RP.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama