4. 20 ton jabłek dla potrzebujących

Fundacja Potrafię Pomóc wspólnie z podopiecznymi i rzecznikiem Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych Bartłomiejem Skrzyńskim rozdali 20 ton jabłek.

Jabłkowa pomoc jest możliwa poprzez skup interwencyjny jabłek w Agencji Rozwoju Regionalnego, do którego zgłosiła się Fundacja Potrafię Pomóc. To pierwsza tak duża akcja we Wrocławiu – Przy współpracy ze stowarzyszeniem z Miejskiej Górki i Urzędem Miejskim Wrocławia, dostaliśmy owoce do rozdysponowania wśród osób potrzebujących – mówi Adam Komar, prezes Fundacji Potrafię Pomóc. Owoce trafią do innych organizacji pozarządowych m.in. zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, ale także np. do więźniów jednego z wrocławskich zakładów karnych.

Fundacja Potrafię Pomóc wspólnie z miastem realizuje projekt: „Wrocław dla wszystkich, czyli mobilność drogą do aktywności i kultury”. – Tu nie chodzi jedynie o wsparcie finansowe, ale i otwartość magistratu, a także wkład merytoryczny – podkreśla Komar. Działalność została nagrodzona w grudniu minionego roku prestiżowym Certyfikatem „Wrocław bez barier”. – Bez współpracy z organizacjami pozarządowymi tworzenie i udoskonalanie przestrzeni „bez barier” nie byłoby możliwe – dodaje Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych.

- Potrafię Pomóc prowadzi ośrodek dla Wyjątkowych Dzieci. Podopieczni mają dostęp do niesztampowych rozwiązań, a ich rodzice mogą obserwować swoje pociechy dzięki monitoringowi prowadzonemu online. – Ośrodek tworzyliśmy, jako rodzice niepełnosprawnych, wiedząc jak pomagać. Teraz chcemy podzielić się... jabłkami – mówi Adam Komar, prezes fundacji Potrafię Pomóc.