wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

20. rocznica Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu: 12 czerwca wykłady

W 1997 r. Wrocław był miastem 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Kongres odbył się w dniach od 25 maja do 1 czerwca pod hasłem „Eucharystia i wolność” i był jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych w życiu Europy Środkowo-Wschodniej.

Reklama

„Wrocław jest miastem położonym na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkania, jest miastem, które jednoczy. Tutaj w jakiś sposób spotyka się tradycja duchowa Wschodu i Zachodu.” Te, słynne dziś, słowa papież Jan Paweł II wygłosił podczas Msz św. na zakończenie 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu.

20 lat po tych wydarzeniach organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w obchodach, które odbywać się będą od 23 maja do 24 czerwca pod hasłem „Prawda-Zaufanie-Wspólnota”.

Prawda-Zaufanie-Wspólnota. 20. rocznica Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

Spotkania / Koncert / Konferencje
Termin od 23 maja 2017 10:00 do 24 czerwca 2017 23:30

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Pierwszy Światowy Kongres Eucharystyczny odbył się w dniach od 28 do 30 czerwca 1881 r. w Lille pod przewodnictwem bpa Henri Monniera z udziałem ok. 8000 osób. Początkowo kongresy zwoływano zazwyczaj co roku, w okresie międzywojennym co dwa lata, a po II wojnie światowej z zasady co 4 lub 5 lat.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama