4. Poszukiwana od stycznia Natalia z okolic Głogowa mogła być ostatnio we Wrocławiu. Widziałeś ją?

Magdalena Pasiewicz,

Na zdjęciu zaginiona 17-letnia Natalia Żak, która prawdopodobnie była we Wrocławiu KPP w Głogowie

Policja z Głogowa poszukuje od 10 stycznia zaginionej nastolatki. 17-letnia Natalia Żak zniknęła dzień wcześniej. To już drugie jej zaginięcie w ostatnich miesiącach. Są przypuszczenia, że 22 lutego była we Wrocławiu. Jeżeli ją widzieliście, skontaktujcie się z policją.

Trwają poszukiwania 17-letniej Natalii Żak, która wyszła z domu w rodzinnej miejscowości Przedmoście (k. Głogowa) 9 stycznia i do tej pory nie skontaktowała się z rodziną.

Pojawiły się doniesienia, że Natalia widziana była po raz ostatni 16 lutego 2023 roku przez swoją przyjaciółkę w rodzinnej miejscowości. Tego dnia około północy wyszła z domu przyjaciółki mówiąc, że idzie do babci, ale tam nie dotarła.

Według relacji przyjaciółki, rozmawiały później przez komunikator Messenger, ale Natalia nie chciała ujawnić, gdzie i z kim przebywa, ani jakie ma dalsze plany. Od tamtej pory nie nawiązała już żadnego kontaktu z rodziną, ani przyjaciółmi, a jej telefon pozostaje nieaktywny.

Natalia była we Wrocławiu?

– Przyjaciółce udało się ustalić, że najprawdopodobniej 22 lutego Natalia przebywała we Wrocławiu w okolicach dworca PKP, na chwilę obecną nie ma na to niestety żadnego potwierdzenia, teza ta jest oparta na słowach znajomego Natalii – czytamy w ostatnim poście na Facebooku. – W imieniu zrozpaczonej babci Natalii oraz przyjaciółki proszę o waszą pomoc w poszukiwaniach zaginionej.

Martwią się, że Natalii mogło przytrafić się coś złego

Z najnowszego opisu ubioru zaginionej nastolatki widać, że jest ubrana inaczej niż podczas ostatniego zgłoszenia sprawy na policję. Obecnie, podczas spotkania z przyjaciółką ubrana była w szarą bluzę i szare spodnie dresowe, różowy top, granatową kurtkę z kapturem oraz buty sportowe. Miała przy sobie także czarny plecak z dużym logo "Nike".

Opis ubioru z dnia 9 stycznia: 17-latka była ubrana w czarną bluzę z kapturem, jasną i cienką kurtkę z kapturem, czarne jeansy z dziurami i białe buty. Miała tzw. nerkę koloru czerwonego.

Rysopis:

• wzrost około 165 cm,
  • włosy ciemne, długie, lekko kręcone,
  • oczy piwne,
  • szczupłej budowy ciała.

To już kolejne zaginięcie Natalii Żak

Dziewczyna ostatni raz poszukiwana była w listopadzie 2022 roku, kiedy to wyszła z domu i nie wróciła, ani nie odbierała telefonu. Wtedy odnalazła się po kilku dniach cała i zdrowa.

Każda osoba, która posiada jakąkolwiek informację na temat miejsca pobytu zaginionej, proszona jest o przekazanie tej informacji do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie ul. Obr. Pokoju 17 pod nr telefonu : 47 87 422 00,  47 87 422 01 lub pod nr alarmowy : 112.

Informacje dotyczące osoby zaginionej kierować można również do oficera dyżurnego Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod numerem telefonu 47 87 114 10.