4. 11 listopada 2022 we Wrocławiu. Wraca Radosna Parada Niepodległości [WYDARZENIA]
Na zdjęciu uczestnicy Radosnej Parady Niepodległości. Kobiety, mężczyźni i dzieci trzymają dużą biało-czerwoną flagę fot. Centrum Historii Zajezdnia

Po dwóch latach pandemicznej przerwy do Wrocławia powraca Radosna Parada Niepodległości. Pochód, podczas którego wrocławianie będą świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wyruszy o godz. 10.00 z placu Wolności. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do radosnego marszu. Jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano we Wrocławiu 11 listopada? Sprawdźcie!

Radosna Parada Niepodległości – reaktywacja!

Parada wystartuje o godz. 10.00 z pl. Wolności i przemaszeruje do Centrum Historii Zajezdnia.

Wydarzenie zakończy się pokazem grup chorągwiarzy i mażoretek, który rozpocznie się o godz. 11.30.

O godz. 12.00 na placu przed Centrum Historii Zajezdnia uczestnicy Parady oraz wszyscy zebrani dołączą do akcji „Do Hymnu” i wspólnie odśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Znajdzie się także coś dla fanów motoryzacji – o 14.00 rozpocznie się pokaz zabytkowych samochodów.

Równolegle z Paradą Niepodległości żądni wrażeń goście Zajezdni będą mogli bezpłatnie (tylko 11 listopada) odwiedzić wystawy „Wrocław 1945–2016” oraz „Odra most. Odra granica”.

Na małych artystów czeka strefa plastyczna, a dodatkową bezpłatną atrakcją (przez cały weekend) będzie fotobudka, gdzie będzie okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze specjalnymi biało-czerwonymi gadżetami.

Weekend Niepodległości z Centrum Historii Zajezdnia 2022

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza nie tylko 11 listopada. Atrakcje czekają również 12 i 13 listopada.

W programie m.in. spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską dotyczące książki dla dzieci „Ciocia Jadzia w PRL-u” (sobota, 12 listopada, godz. 12.00), warsztaty z robienia na drutach oraz prelekcja o ekologii, a 13 listopada Bajkowe Poranki dla dzieci czy zwiedzanie wystawy głównej z przewodnikiem.

Dzień Niepodległości 2022. Wydarzenia we Wrocławiu

Na świętowanie dnia odzyskania niepodległości zapraszają także inne instytucje i ośrodki kultury.

W Centrum Kultury Agora Wolność, Kocham i Rozumiem czyli Rodzinne Święto Niepodległości. w programie warsztaty, koncerty, konkursy z nagrodami, wystawy i pokazy filmów.

wROCK for Freedom: Lady Pank i Kombii w Hali Stulecia

Jak co roku organizatorzy zapraszają na specjalne koncerty legend polskiego rocka z cyklu wROCK for Freedom z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

WrocWalk Marathon, czyli zwiedzanie miasta

W Święto Niepodległości we Wrocławiu po raz kolejny wystartuje WrocWalk Marathon czyli zwiedzanie miasta jedna z trzech tras: rodzinną, rekreacyjną oraz historyczną.

Wszyscy chętni mogą odwiedzić miejsca nie zawsze dostępne na co dzień, skorzystać ze specjalnych, okolicznościowych warsztatów i wydarzeń oraz wziąć udział w patriotycznych atrakcjach.