4. 11 listopada 2017 we Wrocławiu [WYDARZENIA]

Radosna Parada Niepodległości, uroczysty apel na Rynku, koncert w Hali Stulecia, przejażdżka zabytkowymi pociągami czy widowisko plenerowe – m.in. takie atrakcje i wydarzenia przygotowano we Wrocławiu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Co jeszcze czeka nas 11 listopada?

Od kilkunastu lat 11 listopada wrocławianie całymi rodzinami spotykają się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wziąć udział we wspólnej Radosnej Paradzie Niepodległości. Tegoroczne oficjalne uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Garnizonowym.

Apel i parada

O 11:30 odbył się uroczysty apel na Rynku, podczas którego m.in. między szkołami została przekazana flaga RP, wręczona Wrocławskiej Radosnej Paradzie Niepodległości przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2013 r..

Parada wystartowała z Rynku o 12.30 i przemarszowała ulicami: Kazimierza Wielkiego, Widok, Teatralną, aż do placu Wolności. Po zakończeniu parady na uczestników czekały atrakcje, m.in. miasteczko harcerskie czy grochówka.

Program XVI Edycji Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu 11.11.2017 r.:

• 10.00 – 11.15 Msza św. w intencji Ojczyzny – kościół garnizonowy,
  • 10.30 zbiórka szkół na Rynku,
  • 11.30 – 12.30 – uroczysty apel niepodległościowy na Rynku, w tym przekazanie flagi RP i flagi Wrocławia pomiędzy szkołami, Musztra paradna,
  • 12.30 – 13.30 Radosna Parada Niepodległości: przemarsz ulicami (Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna do pl. Wolności),
  • ogłoszenie wyników konkursu Radosnej Parady Niepodległości,
  • wspólne śpiewanie pieśni legionowych z orkiestrą wojskową.

Radosna Parada Niepodległości 2017

Spotkania / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Akcje społeczne / Happeningi
Termin 11 listopada 2017 11:30

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Biało - czerwona flaga na Iglicy

Biało-czerwoną flagę na Iglicy zawiesi dwóch alpinistów. Mateusz Makarski i Marcin Trzęsicki. Wejście na szczyt stalowej konstrukcji przy Hali Stulecia zaplanowali na 11 listopada o godz. 14.30.

11 listopada: Biało - czerwona flaga na Iglicy

W plenerze / Happeningi / Dla wszystkich
Termin 11 listopada 2017 14:30

Miejsce Iglica

Perfect oraz TSA w Hali Stulecia

Jak co roku wROCK for Freedom zaprasza na nadzwyczajny koncert z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada w Hali Stulecia zagrają dwie legendy polskiego rocka – PERFECT oraz TSA. Podczas koncertu nie zabraknie okazji do wspólnego śpiewania znanych wszystkim, nieśmiertelnych hitów.

Perfect oraz TSA w Hali Stulecia

Koncert / Rock / Dla wszystkich
Termin 11 listopada 2017 17:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Drogi do niepodległości 1918 w Społecznym Muzeum Militarnym

Na widowisko plenerowe „Drogi do niepodległości 1918”, poświęconym w tym roku przede wszystkim postaci Wojciecha Korfantego, zaprasza Społeczne Mobilne Muzeum Militarne przy ul. Pełczyńskiej. Widowisko zawiera akcenty patriotyczne oraz społeczne i jest historyczną inscenizacją z archiwalnymi zdjęciami i filmami, wierszami i pieśniami patriotycznymi, ilustrowaną warstwą dźwiękową opisujące tamte czasy.

Widowisko plenerowe: DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI 1918

Eventy / W plenerze / Dla seniorów / Show / Dla dzieci / Dla rodziców / Dla wszystkich
Termin 11 listopada 2017 16:00

Miejsce Społeczne Mobilne Muzeum Militariów

11/11 Wolność, kocham i rozumiem w CK Agora

11/11 w Centrum Kultury Agora jest wydarzeniem cyklicznym – zwieńczeniem Święta Niepodległości w formie muzycznej i artystycznej refleksji nad wolnością. Dzieci i dorośli prezentują swój dorobek artystyczny z całego sezonu kulturalnego, w programie znajduję się też wiele różnorodnych atrakcji: warsztaty dla dzieci i dorosłych, animacje i konkursy, wystawy, pokaz filmów oraz wieczorny koncert. Na wszystkie wydarzenia w ramach 11/11 wstęp jest bezpłatny.

11/11 Wolność, kocham i rozumiem, czyli rodzinne obchody Dnia Niepodległości w CK Agora

Dla wszystkich
Termin 11 listopada 2017 00:00

Miejsce Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Dzień Niepodległości w pociągach retro

11 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomi zabytkowe pociągi turystyczne z okazji obchodów Święta Niepodległości – Gburka, Śpiocha, Wesołka oraz Nieśmiałka. Uczestnicy skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę parową TKh05353, zestawionym z trzech zabytkowych wagonów pasażerskich.

Początek i koniec wyprawy każdego pociągu zaplanowano na stacji Wrocław Główny, stacjami pośrednimi będą Wrocław Muchobór i Wrocław Kuźniki oraz Wrocław Mikołajów i Wrocław Nadodrze.

Dzień Niepodległości w pociągach retro – Gburek, Śpioch, Wesołek i Nieśmiałek

Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin 11 listopada 2017 od 10:00 do 15:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Ossolineum w służbie narodu

11 listopada w Ossolineum przygotowano kilka wydarzeń w ramach obchodów Dnia Niepodległości. W programie znalazły się m.in. Gra edukacyjna, wykład czy pokaz filmów. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Ossolineum w służbie narodu

Wykład / Zajęcia dla dzieci
Termin 11 listopada 2017 10:00

Miejsce Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Reflektarz

Pozostałe wydarzenia

Rekonstrukcja historyczna „Sami przeciwko wszystkim – niezwykła saga II Brygady Legionów” na placu Wolności

Piknik / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich

Święto Niepodległości w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Termin od 11 listopada 2017 10:00 do 12 listopada 2017 23:59

Miejsce Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Patriotyczny Wieczór w Radzie Osiedla Powstańców Śląskich.

Koncert / Wernisaż / Eventy / Spotkania z autorami / Dla wszystkich
Termin 9 listopada 2017 18:30