wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Setny numer biuletynu wroclaw.pl wroclaw.pl
Setny numer biuletynu wroclaw.pl

Już od 3 lat piszemy dla Państwa o tym, jak wiele dzieje się we Wrocławiu, czym zajmują się miejskie instytucje i co robią aktywni wrocławianie. Dziś wyszedł setny numer tygodnika wroclaw.pl – nadzwyczajnej kroniki życia naszego miasta. W jubileuszowym numerze przeczytacie o tym, jak Wrocław łączy pokolenia, zachęca młodych do aktywności, planuje kolejne inwestycje i jak radzi sobie z wyzwaniami.

Reklama

Biuletyn wroclaw.pl nr 100 (2022) from Wroclaw

Młodzi zMOBILizowani na rowery i hulajnogi

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wystartował pilotażowy konkurs „Najbardziej mobilnie-aktywna szkoła we Wrocławiu”. To forma zachęcenia uczniów do zdobywania wiedzy i szansa, by wygrać atrakcyjne nagrody. Jak? Podpowiadamy.

Czytaj na s. 4

Ogrody Szczytnickie: jak urządzić 10 ha wzdłuż AWW

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie urządzenia terenu między parkiem Szczytnickim a powstającą Aleją Wielkiej Wyspy. To ponad 10 ha terenów zieleni, które mogłyby się stać naturalnym przedłużeniem parku. Co dokładnie powinno się zmienić? Swoje opinie na ten temat, można zgłaszać do 27 września.

Czytaj na s. 5

XIII LO ma po 30 latach halę sportową za 20 mln zł

Sale do szermierki i tańca, hala sportowa i siłownia. Trzynaste liceum z ul. Hauke-Bosaka doczekało się bloku multisportowego z prawdziwego zdarzenia. Uczniowie mogą korzystać z zajęć wychowania fizycznego na terenie placówki, a okoliczni mieszkańcy – z sal po godzinach zajęć dydaktycznych.

Czytaj na s. 7

We Wrocławiu nowy rok pełen wyzwań

Jak Wrocław sobie radzi z brakiem nauczycieli i z tworzeniem miejsc dla dzieci ukraińskich uchodźców? O wyzwaniach, stojących przed urzędnikami wrocławskiej oświaty, w świetle kryzysu gospodarczego w kraju i toczącej się po sąsiedzku wojny Rosji z Ukrainą z Marcinem Miedzińskim, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych w Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia rozmawia Paulina Falkiewicz.

Czytaj na s. 9

Skrzaty i seniorzy – Wrocław łączy pokolenia

Mali i duzi, w czerwonych czapkach i fantazyjnych kapeluszach wylegną we wrześniu na ulice Wrocławia. Krasnale będą bawiły się w Ogrodzie Staromiejskim, a seniorzy na Rynku – wszyscy z uśmiechem i przytupem. Zapraszamy na Wrocławski Festiwal Krasnoludków i Wrocławskie Dni Seniora 2022 już w najbliższy weekend 9-11 wrzesnia.

Czytaj na s. 10-11

Posprzątamy razem nasze miasto, dołączysz?

To już 29. akcja sprzątania świata, którą organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Każdy może się przyłączyć, wystarczy odwiedzić 18 września kwaterę główną na Kępie Mieszczańskiej, w której załoga fundacji wyposaży uczestników w worki, rękawice i chwytaki. W zorganizowaniu własnych akcji sprzątania pomoże Ekosystem – sprawdź na ich stronie.

Czytaj na s. 14

Organy Englera będą grały we wrześniu

Bezpłatne koncerty na odbudowanych organach w bazylice św. Elżbiety cieszyły się olbrzymią popularnością. Spodobały się tak bardzo, że zdecydowano się je przedłużyć do końca września. Można się na nie wybrać w każdy piątek o godz. 19.

Czytaj na s. 17

Co słychać na wrocławskich osiedlach:

TARNOGAJ: Wystawa na 100 lat Osiedla Henrykowskiego

Jego projekt opracowali w 1922 roku architekci Paul Heim i Albert Kempter. Osiedle Henrykowskie – choć dziś nie znajdziemy go pod tą nazwą na mapie Wrocławia – kończy w tym roku sto lat.

OŁBIN: Wielki wrocławski finał projektu GrowGreen

Spacer tematyczny, plenerowe kino, warsztaty ogrodnicze, minikoncerty, wspólne gotowanie, kolacja sąsiedzka – to tylko część wydarzeń, które zostały zaplanowane na zakończenie miejskiego projektu GrowGreen we Wrocławiu.

A ponadto w najnowszym biuletynie wroclaw.pl:

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl