wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

10 tysięcy osób zaszczepiono w SZCZEPCIObusie

Dziesięciotysięcznym pacjentem SZCZEPCIObusa był pan Michał, fot. www.wroclaw.pl

10 tysięcy osób przyjęło już szczepionki przeciwko COVID-19 w SZCZEPCIObusie. Mobliny punkt szczepień MPK podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego stoi placu Solnym i jest oblegany.

Reklama

Dziesięciotysięczny pacjent SZCZEPCIObusa przyszedł na szczepienie w sobotę popołudniu. Musiał dobre pół godziny odstać w kolejce, ponieważ przez ostatnie dni mobliny punkt szczepień jest oblegany.

- Zaszczepiłem się, żeby zabezpieczyć się przed ciężkim zachorowaniem na COVID-19. Do tej pory człowiek był zabiegany. Tu nadarzyła się okazja to z niej skorzystałem – mówił Michał, młody wrocławianin.

- Jaka piękna kolejka – wyznał Łukasz Sendecki, dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ, na widok kilkudziesięciu chętnych, którzy przyszli w sobotę po poudniu na plac Solny.

Wśród nich było wielu Ukraińców mieszkających we Wrocławiu. W tym kierowcy, którzy, aby jeździć po Europie, muszą mieć zaświadczenie o przyjęciu szczepionki.

Szymon, 26-letni student, także się zdecydował się na przyjęcie szczepionki ze względu na obostrzenia wprowadzane w kolejnych krajach Europy. – Brak paszportu covidowego poważnie utrudni podróżowanie – mówi chłopak.

Sprawdź, gdzie staje SZCZEPCIObus, mobliny punkt szczepień MPK

SZCZEPCIObus to inicjatywa Krzysztofa Balawejdera, prezesa MPK, który do współpracy zaangażował NFZ, miasto Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Autobus robi przystanki w najbardziej popularnych miejscach spotkań wrocławian. Np. od początku roku akademickiego kursuje między uczelniami, a w okresie Jarmarku Bożonarodzeniowego stoi przy placu Solnym.

Krzysztof Balawejder: - I to był bardzo dobry pomysł, bo codziennie mamy wielu chętnych, kolejki do szczepienia są do późnego wieczora. Chcemy wykorzystać to zainteresowanie. Będziemy ze SZCZEPCIObusem aż do końca Jarmarku.

Prezes MPK zapowiada, że SZCZEPCIObus ma już wstępny rozkład jazdy na styczeń. Przystanki są planowane m.in. pod dużymi zakładami pracy.

Fot. www.wroclaw.pl

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama