Czołgi i haubice czyli REKON 2016

4 i 5 czerwca przy ul. Obornickiej można oglądać sprzęt pancerny, haubice i transportery, który do Wrocławia przyjedzie z różnych stron Polski. Pojawią się też strzelcy z GRH Gloria Victis i GRH Arma uzbrojeni w broń czarnoprochową oraz ponad stu innych rekonstruktorów. REKON 2016, czyli V Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych po raz kolejny zapowiada się na imprezę pełną atrakcji.


Jedną z atrakcji tegorocznego REKONU będzie angielski czołg z czasów II Wojny Światowej – Stewart. Do Wrocławia przyjedzie na lawecie z Bydgoszczy, z tamtejszego Muzeum Wojsk Lądowych. Zaparkuje na terenie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ul. Obornickiej 108 tuż obok armato-haubicy samobieżnej DANA oraz transporterów BTR i BRDM oraz ciężkiego sprzętu inżynieryjnego.

Strzelcy z Glorii Victis i Army przedstawią procedury strzelania z broni czarnoprochowej, a nawet z działa. Widzowie będą mogli postrzelać na strzelnicy ASG oraz na urządzeniu do nauki celowania CYKLOP. Na odwiedzających będą czekały stoiska handlowe z militariami. Nie obejdzie się także bez żołnierskiej grochówki.

REKON 2016 czyli V Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych

REKON 2016 czyli V Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych

Eventy / Piknik / W plenerze / Dla seniorów / Show / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 4 czerwca 2016 10:00 do 5 czerwca 2016 18:00

Miejsce Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

Zobacz

- Zapraszam wszystkich miłośników wojskowości – tej współczesnej jak i dawnej, do odwiedzenia tegorocznego REKONU – mówi organizator Cezary Szarugiewicz z Fundacji Promocji Historii i Techniki Militarnej „Militarni Wrocław”. - W tym roku postanowiliśmy zorganizować imprezę na terenie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, co będzie stanowiło dodatkową atrakcję, nie tylko ze względu na ciekawą ekspozycję (jedyne tego typu Muzeum w Polsce) ale także na fakt, że Muzeum po raz pierwszy będzie można zwiedzać bez ograniczeń.

V Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych to już kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historii wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentują swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, a także służby mundurowe i ratownicze.

W sobotę do Wrocławia, oprócz czołgów i haubic przyjadą również żołnierze Armii Krajowej oraz wojska Sowieckie. Armia Krajowa we współpracy z Sowietami będzie wyzwalała Wilno spod niemieckiej okupacji. Na kilka dni przed Rekonem 2016 okazało się, iż podczas imprezy odbędzie się również specjalny pokaz – rekonstrukcja Operacji „Ostra Brama” z 1944 roku.

Wstęp dla zwiedzających i wystawców będzie bezpłatny.

materiały prasoweZgłoś uwagę