Coraz więcej turystów we Wrocławiu. Hitem zoo i Kolejkowo

– Zainteresowanie bonem turystycznym przerosło nasze oczekiwania – mówi Jagienka Świetlik-Prus, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Turystów we Wrocławiu jest coraz więcej.


– Widać więcej gości w hotelach oraz samych turystów, co odzwierciedlają statystyki odwiedzin biur informacji turystycznej – mówił jeszcze pod koniec czerwca Jakub Feiga, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. – W porównaniu ze styczniem mamy wzrost o ponad 100 proc. – z 3 do 6,5 tys. Widać to również w badaniach GUS. Potwierdzają to także nasi partnerzy z Pałacu Łomnica.

Czytaj więcej: Wrocław i Dolny Śląsk na wakacje. Skorzystaj z bonu turystycznego

Nocleg, zwiedzanie oraz opieka przewodnika

Minął kolejny miesiąc, który potwierdził, że we Wrocławiu i w całym regionie jest coraz więcej przyjezdnych korzystających m.in. z Polskich Bonów Turystycznych. Jest to dotacja dla rodziców w wysokości 500 zł za każde dziecko do 18. roku życia. Rodzicom wychowującym dziecko z orzeczeniem niepełnosprawności przysługuje świadczenie w wysokości 1000 zł. Bony można wydać m.in. na pakiety turystyczne na terenie kraju. Bony należy wykorzystać do końca marca 2022 r.

– Zorganizowaliśmy pakiety łączące noclegi, atrakcje turystyczne oraz usługi przewodników, które miały być przeznaczone dla klientów płacących bonem turystycznym. Kiedy ruszaliśmy w maju z nowym projektem, to nie byliśmy pewni czy ten pomysł chwyci. Projekt się spodobał, a Wrocław jest tak nasycony turystami, że pojawiły się problemy z noclegami – zauważa Jagienka Świetlik-Prus. – Wprowadziliśmy kolejny produkt, pakiety beznoclegowe łączące trzy usługi turystyczne: wstęp do różnych atrakcji, bilet na transport wodny lub lądowy oraz obecność przewodnika.

fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Jednodniowy bon turystyczny daje możliwość wejścia do zoo, przejażdżki meleksem czy zwiedzenia Hali Stulecia lub Kolejkowa.

Kilkadziesiąt pakietów dziennie

– To szansa na wykorzystanie bonów przez mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy mieszkają niedaleko miasta i mogą przyjechać na jeden dzień. Zainteresowanie ofertą przerosło nasze oczekiwania. Każdego dnia wyprzedajemy kilkadziesiąt pakietów. Wielką popularnością cieszy się zoo i Kolejkowo – dodaje Świetlik-Prus.

Otwarcie Kolejkowa, fot. Redakcja www.wroclaw.pl

Kolejkowo, fot. Tomas Hołod/www.wroclaw.pl

30 lipca Kolejkowo otworzono w nowej odsłonie w Sky Tower, gdzie zajmuje trzykrotnie większą powierzchnię niż w Dworcu Świebodzkim.

Czytaj więcej: Kolejkowo się zmieniło. Nowa lokalizacja w Sky Tower

– To był strzał w dziesiątkę. Każdego dnia odwiedza nas 1,5 tys. gości, a w niedzielę nawet 2,5 tys – mówi Jakub Paczyński z Kolejkowa. – Liczymy na obeność klientów z Wrocławia i okolic. Jesteśmy przekonani, że to będzie bardzo dobry sezon i z umiarkowanym optymizmem liczymy, że lockdownu już nie będzie.Zgłoś uwagę