Sukces wrocławskiej aplikacji kulinarnej

Cooklet zdobywcą 1. miejsca w Gourmand Awards w Pekinie

  • Pekin - Gourmand Awards, w gronie finalistów Best Digital Cookbook - wrocławska aplikacja Cooklet

    Pekin - Gourmand Awards, w gronie finalistów Best Digital Cookbook - wrocławska aplikacja Cooklet (mat. prasowe)


Stworzona w Polsce internetowa aplikacja kulinarna Cooklet zdobyła jedną z najważniejszych nagród w kulinarnym świecie – Gourmand Awards. Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 21 maja w Pekinie, przyznano jej 1. miejsce w kategorii Best Digital Cookbook. Wrocławski startup zmierzył się w niej między innymi z projektami z Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Wrocławska aplikacja Cooklet w finale 19. edycji Gourmand Awards – prestiżowego konkursu dla wydawców treści kulinarnych (wydarzenie to od 1995 r. odbywa się równolegle z największymi na świecie targami książek kucharskich na świecie. Aplikacja nominowana była w kategorii Best Digital Cookbook, w której zmierzyła się z między innymi z projektami z Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Zwycięstwo w konkursie Gourmand Awards w kategorii Best Digital Cookbook to dla nas bardzo cenne wyróżnienie – cieszymy się, że nasza inicjatywa, z którą wystartowaliśmy cztery lata temu zaczyna docierać do najdalszych zakątków świata. To ważna dla nas chwila nie tylko ze względu na prestiż i estymę, jaką cieszą się te nagrody wśród branży kulinarnej. Jest to także milowy krok w kierunku nawiązywania ściślejszej współpracy z wydawcami treści premium z całego świata – mówi Grzegorz Trubiłowicz, pomysłodawca i jeden z głównych autorów aplikacji i serwisu Cooklet.

Twórcy Cooklet.com to miłośnicy kuchni, którzy w 2010 r. postanowili wykorzystać swoją pasję do stworzenia biznesu technologicznego. Dziś Cooklet to cały ekosystem aplikacji kulinarnych – od platformy internetowej, po aplikacje na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS, Blackberry i Amazon Kindle. Cooklet to wirtualna przestrzeń dla fanów gotowania. Aplikacja nie tylko pozwala na zebranie wszystkich ulubionych przepisów w jednym miejscu, ale jest platformą społecznościową, która umożliwia dzielenie się opiniami na temat gotowania z innymi miłośnikami kuchni.

Cooklet ma również na swoim koncie wiele innych międzynarodowych sukcesów, w tym m.in. nagrodę za najlepszą aplikację w systemie Adobe®AIR®, przyznaną w konkursie AppCircus @ Blackberry Jam 10. Ostatnio sukces odniosła także najnowsza wersja aplikacji przygotowana na system Android, którą doceniło międzynarodowe jury Samsung Smart App Challenge 2013 for Galaxy Note przyznając jej 3. miejsce w kategorii aplikacji na tablety.

mat. prasowe, mwZgłoś uwagę