Auta dostawcze na minuty – już dostępne we Wrocławiu

CityBee startuje z usługą wynajmu aut dostawczych na minuty we Wrocławiu. Pierwsza partia pojemnych Volkswagenów Crafter jest już do dyspozycji. Za wynajem na minutę zapłacimy 0,99 zł.


Można już pożyczać dostawcze auta na minuty we Wrocławiu. Usługę big carsharingu uruchomił w stolicy Dolnego Śląska nowy operator – CityBee. Pierwsza partia pojemnych volkswagenów jest już do dyspozycji klientów. Jest ich 12. – Na tę chwilę jest to docelowa liczba. Będziemy monitorować wypożyczenia i zapotrzebowanie i udostępniać kolejne auta jeśli będzie taka potrzeba – mówi Łukasz Belowski, z biura prasowego CityBee. 

Usługa CityBee z sukcesem zadebiutowała w Warszawie na początku października. Teraz charakterystyczne biało-pomarańczowe auta dostawcze jednocześnie wjeżdżają na ulice Wrocławia, Krakowa i Trójmiasta. Nowe lokalizacje to również start wyjątkowego formatu „free-floating”, który umożliwia podróż samochodem do innego miasta, w którym jest dostępna usługa CityBee i zakończenie tam wynajmu.

99 groszy za minutę

CityBee oferuje cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Co najważniejsze paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.

Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.

Przewieziesz duże bagaże

Ze względu na duże rozmiary dostawczaki CityBee będą dostępne w wyznaczonych strefach, gdzie zaparkowanie 6-metrowego auta nie sprawi problemu. Duże rozmiary to duża przestrzeń ładunkowa, która w połączeniu z szerokimi drzwiami tylnymi i wygodnymi drzwiami bocznymi pozwala na łatwy załadunek i transport nawet największych i najdłuższych pakunków, np. blatu kuchennego o długości prawie 3,5 metra.

Aplikacja CityBee jest już dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest prosta, szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.Zgłoś uwagę