Transfer last minute w Śląsku

W ostatnim dniu zimowego okienka transferowego Śląsk pozyskał z I-ligowej Stali Mielec Mateusza Cholewiaka. Umowa zawodnika z wrocławskim klubem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2019 r. Zawiera także opcję przedłużenia o kolejny rok.

  • fot. slaskwroclaw.pl


28-letni skrzydłowy w Stali Mielec pełnił rolę kapitana i bez wątpienia był jednym z wyróżniających się piłkarzy w zespole. W obecnym sezonie Nice I ligi wystąpił w 15 spotkaniach, w których zdobył 7 bramek. Mateusz Cholewiak z powodzeniem może zagrać na obu bokach pomocy, a w obliczu kontuzji Łukasza Madeja, Mateusza Maka i Jakuba Koseckiego z pewnością będzie dużym wzmocnieniem ofensywy WKS-u. 
 
– Mateusz Cholewiak jest silnym i wysokim piłkarzem, a przy tym potrafi zdobywać bramki. Może zagrać na skrzydle, ale też w ataku. Dobrze gra głową i umie strzelić gola po indywidualnej akcji. Myślę, że pomoże zespołowi – mówi trener Śląska Tadeusz Pawłowski.
 
– Oglądaliśmy mecze z jego udziałem i analizowaliśmy sytuacje, w jakich zdobywał bramki. Jest według nas jednym z najlepszych skrzydłowych w I lidze. To zawodnik, którego szukaliśmy. Był kapitanem Stali, ma charakter i takich piłkarzy potrzebujemy – dodaje szkoleniowiec.
 
Cholewiak wcześniej grał także w Puszczy Niepołomice, UKS-ie SMS Łódź, a karierę rozpoczynał w MOSiR-ze Jasło. W zespole Śląska zagra z numerem 11.


Zgłoś uwagę