Rozświetlenie choinki w Rynku [WIDEO]

Choinka w Rynku rozbłysła punktualnie o godz. 18.00. Aby to się stało, licznie zgromadzone dzieci i dorośli wspólnymi siłami wypowiedzieli magiczne zaklęcie: „Niech magia Świąt i moc krasnali sprawi, że światłość na choince znowu się pojawi!”.

  • Choinka we wrocławskim rynku rozbłysła punktualnie o godzinie 18.00.

    Choinka we wrocławskim Rynku rozbłysła punktualnie o godzinie 18.00. Pomogło magiczne zaklęcie


Rozświetlenie choinki zainaugurowało najważniejszy okres Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tłumnie zebranym na wrocławskim Rynku pomógł Święty Mikołaj, który pierwszy raz w tym roku odwiedził Wrocław. Drugą wizytę zaplanowano na niedzielę, 3 grudnia. O godz. 17.00 rozpocznie się wówczas Świąteczna Parada z Mikołajem.

Sygnał do wypowiadzenia magicznej formuły dał wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj, który pojawił się na scenie w towarzystwie swojej rodziny. – Nasz jarmark z roku na rok jest coraz lepszy i większy. Obecnie jest porównywany do największych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie, jak choćby do tego w Monachium. Nieodłącznym elementem jarmarku jest choinka, która w tym roku jest wyjątkowa. Sprawmy, by stała się jeszcze piękniejsza, i wspólnie rozświetlmy ją przy pomocy zaklęcia – powiedział wiceprezydent.

Mikołajki we Wrocławiu

W tym roku sezon na Mikołaja będzie wyjątkowo długi.

Część wydarzeń odbędzie się już w weekend od 1 grudnia. W mikołajkowym tygodniu czekają na nas świąteczne spektakle, biegi sportowe, koncerty, spotkania ze Świętym i wiele warsztatów, podczas których będzie można przygotować świąteczne ozdoby i dekoracje. Na niektóre już zaczęły się zapisy. Nie przegapcie!

Tutaj znajdziesz mikołajkowe wydarzeniaZgłoś uwagę