Centrum Piłkarskie Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach oficjalnie otwarte

W czwartek 16 lipca przedstawiciele Ślęzy Wrocław – wraz z m.in. prezydentem Jackiem Sutrykiem – oficjalnie otworzyli najnowocześniejszy kompleks sportowy w regionie. #Kłokoczyce to nowy dom najstarszego klubu w stolicy Dolnego Śląska.

 • Symbolicznego przecięcia żółto-czerwonej wstęgi dokonali m.in.: prezydent Jacek Sutryk,ibiskup archidiecezji wrocławskiej Jacek Kiciński, prezes zarządu Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro oraz przewodniczący rady nadzorczej klubu Paweł Pałys.

  Symbolicznego przecięcia żółto-czerwonej wstęgi dokonali m.in.: prezydent Jacek Sutryk, biskup archidiecezji wrocławskiej Jacek Kiciński, prezes zarządu Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro oraz przewodniczący rady nadzorczej klubu Paweł Pałys. Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

 • Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

  Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

 • Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

  Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

 • Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

  Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

 • Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

  Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

 • Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

  Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

 • Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

  Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

 • Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl

  Fot. Bartosz Moch, Wroclaw.pl


Po latach tułaczki, piłkarki i piłkarze Ślęzy Wrocław oraz Akademii Piłki Nożnej Ślęzy mogą wreszcie z pełnym przeświadczeniem powiedzieć, że grają u siebie.

– Ślęza Wrocław zawsze miała szczęście do ludzi i to właśnie dzięki życzliwym klubowi ludziom udało się nam zrealizować marzenie o piłkarskim centrum na Kłokoczycach. To olbrzymi sukces i wysiłek wielu osób, którym bardzo serdecznie dziękuję – podkreślała Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.

– To miejsce jest dowodem na to, że marzenia się spełniają. Wrocław jest miastem, które pozwala marzyć a następnie te marzenia realizować. To szczególny rok, w którym obchodzimy 75 lat powojennego polskiego Wrocławia. Ten okres to nie tylko odbudowa całego miasta, ale również dynamiczny rozwój sportu. Tyle lat istnieje również Ślęza Wrocław, czyli klub ludzi z pasją. Pięć lat temu zaczęliśmy promować idee tego centrum, teraz możemy się cieszyć z jego otwarcia. Gratuluję i życzę samych sukcesów – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Od lewej: Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Jacek Kiciński, biskup archidiecezji wrocławskiej, i Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław. Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Najnowocześniejszy kompleks na Dolnym Śląsku

Centrum Piłkarskie Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce to najnowocześniejszy kompleks sportowy na Dolnym Śląsku, złożony z czterech części. W jego skład wchodzą dwa boiska typu orlik, stadion główny oraz perła w koronie – boisko przykryte balonem, największy w Polsce tego typu obiekt.

Kryje on pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą. Pokrywa balonu gwarantuje komfortowe warunki do gry niezależnie od aury. Gdy zachodzi taka potrzeba, pełnowymiarowa płyta zamienia się w aż siedem boisk, każde o wymiarach 20×40 metrów.

Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Obok balonu znajduje się stadion centralny, spełniający wszystkie wymagania licencyjne III ligi, w której obecnie występują piłkarze Ślęzy. Docelowo trybuna dla kibiców, która pomieści ok. 1000 widzów, będzie zadaszona. Murawa jest w pełni oświetlona, co pozwala rozgrywać spotkania o każdej porze dnia i nocy.

– Kompleks piłkarski na Kłokoczycach jest do dyspozycji każdego, kto będzie chciał z niego skorzystać. Z założenia, oprócz domu Ślęzy, Kłokoczyce mają być także domem wszystkich wrocławian. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas organizowane będą różnego rodzaju wydarzenia, z ligą drużyn amatorskich na czele – dodała Katarzyna Ziobro.

Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Prace nad budową tak nowoczesnego obiektu we Wrocławiu przy ulicy Kłokoczyckiej 5 trwały przez ponad pół roku, a konstrukcja kompleksu piłkarskiego realizowana była przez świdnicką firmę Dabro Bau.

Nawierzchnia na wszystkich boiskach to najwyższej jakości trawa od renomowanego producenta Field Turf. Co ciekawe, sztuczna trawa od Field Turf służy setkom mniejszych i większych aren, grają na niej m.in. zespoły NFL i MLS.

Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Fot. Bartosz Moch/Wroclaw.pl

Wkrótce wielofunkcyjna hala sportowa

W czwartkowe popołudnie został otwarty największy kompleks piłkarski na Dolnym Śląsku, a teraz przed klubem kolejne wyzwanie. Na działce przylegającej do Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce w przeciągu kilku lat powstanie wielofunkcyjna hala sportowa, która przede wszystkim będzie domem dla lekkoatletów z całego regionu, a także koszykarek Ślęzy Wrocław.

Podobnie jak część piłkarska, również i hala będzie dostępna dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Zobacz także:Zgłoś uwagę