Grillowanie przez cały rok – zajrzyj do CAMPO

CAMPO, czyli współczesny grill house serwujący argentyńskie steki i autorskie menu z akcentami kuchni Ameryki Południowej – w pełni gotowy do obsługi gości. Oficjalne otwarcie restauracji odbyło się z udziałem Dietera Meiera – dostawcy wołowiny, która podawana jest w kilku wersjach. Melomani i fani szwajcarskiej grupy Yello zapewne pamiętają, że Meier to gwiazda tego zespołu.  

 • restauracja grill wołowina

  Do restauracyjnego pieca trafia najlepsza wołowina, fot. CAMPO

 • restauracja wrocław

  Wnętrze lokalu, fot. Campo

 • potrawa restauracja Wrocław

  Propozycje restauracyjnego menu, fot. CAMPO

 • Campo, menu

  Propozycje restauracyjnego menu, fot. CAMPO

 • zamachowski dieter meier

  Dieter Meier – dostawca wołowiny z własnej hodowli, kiedyś muzyk ze szwajcarskiego zespołu Yello – i Zbigniew Zamachowski na otwarciu restauracji, fot CAMPO

 • menu Meier

  Restauracyjne menu, fot CAMPO

 • menu restauracja wroclaw

  Propozycje restauracyjnego menu, fot. CAMPO

 • przystawki

  Propozycje restauracyjnego menu, fot. CAMPO

 • restauracja CAMPO

  „W CAMPO gotujemy z sercem...”, fot. CAMPO


Hodowla Dietera Meiera OJO DE AGUA jest położona 400 km na południe od Buenos Aires, w okolicy Balcarce. CAMPO zdecydowało się na używanie argentyńskiej wołowiny w swoim menu, ponieważ ma ona doskonały smak i zawiera korzystne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-6 i omega-3, a także takie minerały, jak żelazo i cynk.

20 stycznia 2017 r. przyjechał do Wrocławia Dieter Meier, współtwórca grupy Yello, legendy electropopu lat 80. i 90., i wziął udział w uroczystym otwarciu restauracji. Spotkanie z nim poprowadzili Monika i Zbigniew Zamachowscy. Goście, oprócz próbowania steków i win, wyprodukowanych pod czujnym okiem twórcy takich przebojów, jak „Oh Yeah!” i „The Race”, mogli zobaczyć i posłuchać, jak m.in. rozwijała się kariera szwajcarskiego biznesmena. (fot. CAMPO)

„W CAMPO gotujemy z sercem – tak jak gotujemy dla naszych rodzin i przyjaciół. W kuchni i na talerzu liczy się dla nas prostota i szczerość. Wierzymy w mądrość natury i w to, że wszystko co dobre pochodzi z miejsc, które sami dobrze znamy” – taka dewiza przyświeca szegowi kuchni Pawłowi Suwale i jego zespołowi. 

 

Dieter Meier z Paweł Suwała, szef kuchni CAMPO Modern Grill (fot. CAMPO)

Żeby podawane potrawy miały niepowtarzalny i autentyczny smak, w restauracyjnej kuchni używany jest opalany węglem drzewnym piec, w którym temperatura może osiągać nawet 500 stopni Celsjusza. W menu znajdziemy:

 • Rump – stek z górnej części udźca wołowego, esencjonalny i intensywny w smaku
 • New York (zaserwowany po raz pierwszy w Nowym Jorku w 1827 r.) – stek wykrajany z części rostbefu, zwanej short loin, nieco twardszy od steka z polędwicy
 • Rib Eye – cięty z najlepszej części antrykotu z charakterystycznym „oczkiem” z tłuszczu (stąd wzięła się nazwa potrawy); tłuszcz podczas grillowania częściowo się rozpuszcza, czyniąc stek wyjątkowo aromatycznym
 • Tenderloin – stek z polędwicy wołowej, najdelikatniejszy w smaku i strukturze

Taką porcję wybornej wołowiny można zamówić w nowej wrocławskiej restauracji, fot. CAMPO

Do tych i innych dań można zamówić, jak mówią w CAMPO – wina z charakterem i interesującą historią, odzwierciedlające „terroir”, czyli miejsce swojego pochodzenia i unikatowe warunki naturalne, w których powstawały. Dieter Meier pracował z uznanymi winiarzami nad stworzeniem najlepszych win organicznych Ojo de Agua i Puro. Właśnie teraz dzięki CAMPO wina linii Puro zadebiutują w Polsce. Swoją jakość i wyjątkowy smak zawdzięczają szczególnym warunkom naturalnym – sąsiedztwu podnóża Andów i równika, a także procesowi produkcji bez użycia dodatków chemicznych. 

 Zespół wrocławskiego Modern Grill zaprasza na lunche i obiady na Podwale 83, fot. CAMPO

 Zobacz też na VisitWrocławZgłoś uwagę