Bulwar Słoneczny nabiera kształtów. Zasadzono drzewa

Do końca maja zostaną ukończone prace związane z przebudową bulwaru Słonecznego, znajdującego się wzdłuż ul. Drobnera. Remont zakończy się w terminie.

  • bulwar, remont, wrocław

    Prace na bulwarze, fot. www.wroclaw.pl


Ulokowany nad Odrą bulwar Słoneczny prowadzi od placu Bema do wjazdu w ul. Henryka Probusa. Wkrótce ten teren zmieni się nie do poznania.

Na powierzchni 551 mkw. pojawi się nowe miejsce wypoczynku dla wrocławian i turystów, którzy w centrum miasta będą mogli chwilę odetchnąć od miejskiego zgiełku.

Remontowany jest m.in. chodnik o powierzchni 551 mkw. Zamontowane zostaną 162 płyty: 81 z nazwą kraju i 81 z rokiem, w którym kobiety otrzymały w tym kraju prawa wyborcze. W centralnej części pojawi się płyta o średnicy ok. 1,5 m, upamiętniająca stulecie przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce. Bo bulwar Słoneczny będzie dedykowany kobietom.

Wizualizacja bulwaru Słonecznego /um.wroc.pl

Bulwar Słoneczny i prawa kobiet

– Bulwar Słoneczny ma być miejscem poświęconym historii przyznawania praw wyborczych kobietom w Polsce i na świecie. To projekt, który został zainicjowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i przyznania praw wyborczym kobietom. We Wrocławiu mocno to akcentowaliśmy, jednak aktualnie w kontekście społeczno-politycznym to, co teraz robimy, nabiera szczególnego znaczenia. Kobiety w Polsce walczą o swoje podstawowe prawa, już nie tylko prawa wyborcze, ale podstawowe wartości, o których w trakcie swoich przemarszów sygnalizują. Wspieram je w tej walce i bardzo się cieszę, że akurat teraz przystępujemy do realizacji tego projektu – wspominał w listopadzie Jacek Sutryk.

Bulwar Słoneczny już nabiera kształtów. Pojawiły się zarysy dróg rowerowych i chodników, zasadzono pierwsze drzewa, największe sadzonki mają po kilkanaście lat. Łącznie pojawi się 50 drzew i tysiąc krzewów.

Łączny koszt prac wynosi 1,6 mln zł.Zgłoś uwagę