Bruno Schulz. Festiwal i wręczenie Nagrody Angelus 2017

Spotkania z pisarzami, nominowanymi do Nagrody Angelus, poetami, muzykami, dyskusje o ważnych tomach i całodobowy kiermasz książek, wokół których toczyć się będą debaty, a na deser Salon Angelusa i gala wręczenia Nagrody Europy Środkowej 2017. Tegoroczna, szósta edycja Bruno Schulz. Festiwal (11-21 października) zapowiada się na spore święto wielkiej literatury.


Pisarze, muzycy, spotkania

Do Wrocławia przyjedzie nie tylko grono siedmiu finalistów Nagrody Angelus 2017, ale także m.in. reporter Paweł Smoleński (jego najnowsza książka „Syrop z piołunu” traktuje o akcji „Wisła”), muzyk Wojciech Waglewski, profesor Stanisław Bereś (autor książki o poecie Tadeuszu Gajcym), poeta i muzyk Marcin Świetlicki (o jego autobiografii „Nieprzysiadalność”), czy była minister kultury, profesor historii sztuki Małgorzata Omilanowska, która wspólnie z Martą Leśniakowską opowie Irkowi Grinowi, dyrektorowi festiwalu o architektkach przedwojennych. Nie zapominajmy o trwającym całą dobę w Art Hotelu kiermaszu książek zaproszonych na festiwal gości z kraju i ze świata.

Bruno Schulz. Festiwal

Bruno Schulz. Festiwal

Spotkania / Spotkania z autorami / Konferencje
Termin od 11 października 2017 do 21 października 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Wiwisekcja po czesku

Sporą sensacją może być spotkanie z czeską pisarką Terezą Boučkovą, której powieść „Rok koguta” wywołała w Czechach ogólnonardową dyskusję. Autorka pisze bowiem o własnym życiu – wychowywaniu adoptowanych dzieci – romskich chłopców i kryzysie twórczym, a także depresji, z którą się zmagała latami.

BSF: Pisanie jako terapia

BSF: Pisanie jako terapia

Spotkania z autorami
Termin 14 października 2017 19:00

Miejsce Klub PROZA

Zobacz

Pisarz z ICORN we Wrocławiu

Poeta Umar Abdul-Nasser, stypendysta literacki międzynarodowej organizacji ICORN wspierającej represjonowanych pisarzy, opowie Katarzynie Janusik o swojej twórczości i szczególnej biografii w obliczu tragedii, jaka dotknęła kraj artysty, jego rodzinę i bliskich w wyniku zajęcia Mosulu przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Szczegóły na temat jego przyjazdu do Wrocławia znajdziecie w Pierwszy pisarz i stypendysta ICORN już we Wrocławiu.

BSF: Więzień z Mosulu

BSF: Więzień z Mosulu

Spotkania z autorami
Termin 18 października 2017 19:30

Miejsce Klub PROZA

Zobacz

Finaliści Nagrody Angelus 2017

Laureata tegorocznej edycji Nagrody Europy Środkowej Angelus poznamy 21 października podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym Capitol.

O tym, którzy pisarze mają szansę na statuetkę Ewy Rossano i czek na 150 tysięcy złotych przeczytacie w Finałowa siódemka Nagrody Angelus 2017.

Z nominowanymi będzie można spotkać się w Salonie Angelusa podczas festiwalu. W poniedziałek 16 października o 18.00 w Klubie Proza specjalny wieczór z Moniką Sznajderman, autorką książki „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna”.

Z wrocławskim dziennikarzem Stanisławem Aleksandrem Nowakiem, który stworzył niezwykłą powieść „Galicyanie” (a także znakomitymi pisarzami Marianem Pilotem i Andrzejem Muszyńskim) Michał Nogaś porozmawia w Salonie Angelusa 21 października o 16.00 w sali konferencyjnej Ossolineum. Natomiast wszystkich nominowanych posłuchamy w Salonie Angelusa 20 października w Mediatece, a rozmowę poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska.

BSF: SALON ANGELUSA – Kawiarnia Europa

BSF: SALON ANGELUSA – Kawiarnia Europa

Spotkania z autorami
Termin 20 października 2017 19:00

Miejsce Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58

Zobacz


Zgłoś uwagę