Wrocław. Europejska Stolica Kultury

BREAKING MUSE: Anna Biela / MADOA 2016

Urodziła się w Myślenicach w 1979 roku koło Krakowa. W wieku 7 lat w 1987 roku z rodziną wyjechała z Wrocławia, rok mieszkała w Niemczech i 17 lat w Kanadzie, w Toronto. Ma podwójne obywatelstwo.


W 2002 obroniła (licencjat) Dyplom z Graphic Design na "Ontario College of Art & Design" w Toronto. W 2005 roku wróciła do Wrocławia, aby kontynuować studia na Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła (magister) w 2007 roku na Wydziale Grafiki, obecnie czeka na obronę pracy doktorskiej na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.Swoją pasję do sztuk wizualnych umiejętnie łączy z aktywnością w rodzinnej firmie Honda Biela.
Jest autorką projektu „Multicultural Art & Design Open Air" MADOA 2016.
Projekt MADOA został stworzony w ramach przygotowań do roku 2016, w którym Wrocław zostanie Europejska Stolicą Kultury.
MADOA kreuje nietypowe przestrzenie spotkań dla artystów, którzy chcą realizować swoją pasję i dzielić się nią z innymi. Wydarzenia organizowane odbyły się w salonie Honda Biela w Długołęce, GH Sky Tower, a także na Stadionie Wrocław. Powstały tam murale w sektorze D.

W sierpniu 2014 roku odbędzie się "MADOA - Whole in One" na Toya Golf & CC (plener), ASP Galeria za Szybą (wystawa), ZSP Mirków (murale).Zgłoś uwagę