#BigArtRide we Wrocławiu

Na Rynku obok Pręgierza stanął pawilon, w którym każdy może odbyć kulturalna i wirtualną podróż po europejskich stolicach. Mozna go odwiedzać do 2 maja.

  • #BigArtRide

    Śmiałkowie próbowali swoich sił w wirtualnym wyścigu

  • #BigArtRide

    Śmiałkowie próbowali swoich sił w wirtualnym wyścigu

  • #BigArtRide

    Śmiałkowie próbowali swoich sił w wirtualnym wyścigu


Dzięki goglom można zobaczyć wieżę Eiffla z Paryża, Krzywą Wieżę w Pizie czy Atomium – monumentalny model kryształu żelaza z Brukseli.

To w teorii; w praktyce wirtualni rowerzyści nie mają czasu rozglądać się - uczestniczą w wyścigu. A ścigają się z  mieszkańcem Amsterdamu, który równolegle wsiada na rower i w czasie rzeczywistym pokonuję tę samą trasę.

Mimo, że rower jest mocno przymocowany do podłoża, to wydaje się, że można z niego łatwo spaść czy uderzyć w wirtualną przeszkodę. – To jedne z najlepszych wirtualnych gogli dostępnych na rynku. Dzięki nim naprawdę możemy znaleźć się w nowej rzeczywistości i zobaczyć dzieła sztuki. Można wybierać spośród kilku miast. Każdy fragment aplikacji przedstawia coś innego – mówi Aleksandra Nawrocka, koordynatorka projektu  #BigArtRide!

Seria wydarzeń organizowana jest przez Fundację Europeana, we współpracy z holenderskim studiem projektowym DROPSTUFF.nl, Netherlands Institute for Sound and  Vision, a  także  Ambasady Królestwa Niderlandów w różnych krajach Europy. Tournee #BigArtRide jest częścią kampanii Europeana280 mającej na celu rozpoczęcie działalności Europeana Art History Collections i będzie uświetniało holenderską prezydencję w Unii Europejskiej.

Pawilon kulturalny z rowerem będzie otwarty do 2 maja, codziennie od godziny 11.00 do 19.00.

Europeana  280

Projekt  ma zainteresować  wspólnym dziedzictwem kulturowym. Ministerstwa Kultury oraz instytucje dbające o dziedzictwo kulturowe z wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Norwegii zostały zaproszone do zgłoszenia 10 dzieł sztuki znajdujących się w ich kraju, które miały wkład w rozwój głównych europejskich nurtów w historii sztuki. Zgłoszono ponad 300 prac.

#BigArtRide we Wrocławiu

#BigArtRide we Wrocławiu

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 27 kwietnia 2016 do 2 maja 2016

Miejsce Rynek

Zobacz


Zgłoś uwagę