Betard Sparta rozpocznie sezon 12 czerwca

Poznaliśmy już datę wznowienia rozgrywek PGE Ekstraligi. Żużlowcy rozpoczną rywalizację w piątek, 12 czerwca. Tego dnia wrocławianie podejmą na Stadionie Olimpijskim ekipę Speed Car Motoru Lublin.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


Plan „odmrażania” rozgrywek rozpocznie się 1 maja – tego dnia otworzy się siedmiodniowe okienko transferowe w PGE Ekstralidze, podczas którego zawodnicy będą mogli podpisywać aneksy aktualizujące kontrakty oraz ewentualnie zmieniać barwy klubowe.

Izolacja, kwarantanna i testy

Po zamknięciu okienka rozpocznie się czternastodniowa kwarantanna dla wszystkich zawodników przebywających poza Polską. Z kolei żużlowcy znajdujący się w kraju będą zobowiązani do izolacji, czyli zminimalizowania aktywności poza domem celem ochrony swojego zdrowia.

Następny etap to obowiązkowe testy dla zawodników, członków sztabów szkoleniowych i osób funkcyjnych pracujących podczas meczów. Nie wcześniej niż 29 maja rozpoczną się treningi indywidualne i drużynowe.

– W ramach rozgrywek wprowadzonych będzie szereg zmian organizacyjnych. Przed zawodami nie odbędzie się m.in. kontrola techniczna, zawieszono również wprowadzenie systemu telemetrii, zmniejszono liczbę wirażowych, nie będzie tradycyjnej prezentacji, a każdy z zawodników będzie mógł posiadać w ramach teamu podczas meczu wyłącznie jednego mechanika w swoim boksie – informuje spółka zarządzająca rozgrywkami.

Stadion będzie podzielony na strefy

Ponadto planowany jest podział każdego stadionu na specjalne strefy - wieżyczka, park maszyn, płyta, park techniczny i zewnętrzna strefa stadionu. W każdej z nich będzie mogła przebywac określona liczba osób. Mecze do odwołania będą odbywać się bez publiczności na trybunach, a wszystkie spotkania będą transmitowane w telewizji. Pierwsza kolejka odbędzie się 12 i 14 czerwca, a Betard Sparta Wrocław podejmie w niej Speed Car Motor Lublin.Zgłoś uwagę