Będzie nowy żłobek na Sołtysowicach

Rozstrzygnięto przetarg na budowę żłobka razem z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sołtysowickiej 9a. Koszt inwestycji wyniesie 12,3 mln zł.

  • Wizualizacja żłobka na Sołtysowicach

    ZIM


Do przetargu na budowę żłobka z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej i salą rady osiedla przy ul. Sołtysowickiej wraz z drogą dojazdową i zagospodarowaniem terenu zgłosiło się 11 firm. Miasto wybrało ofertę złożoną przez wrocławską spółkę HARAS Sp. zo.o. Sp. k. Wykonawca ma 20 miesięcy na realizację. Koszt inwestycji wyniesie prawie 12,3 mln zł.

- Potrzeby edukacyjne na Sołtysowicach są badzo duże. Osiedle jest coraz większe i mieszkańcy mocno zabiegają o takie inwestycje. Decyzja prezydenta była jednoznaczna - mówi Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Nowy żłobek pomieści 150 dzieci i będzie mieć pięć oddziałów.

- Pojawi się również filia biblioteki oraz oraz wielofunkcyjna sala dla mieszkańców. To będzie ważne miejsce dla lokalnej społeczności - podkreśla Nowak. - Budynek będzie też ekologiczny z odpowiednim dociepleniem oraz fotowoltaiką.

Wykonawca musi wykonać również drogę dojazdową do żłobka oraz zagospodarować teren wokół budynku. Koniec budowany zaplanowano na 2022 r.Zgłoś uwagę