Będą remonty szkół. Miasto szuka wykonawców

Remont zadaszenia, przebudowa węzła żywienia czy renowacja auli. Miasto nie zapomina o remontach szkół.

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 przy ul. Inflanckiej /fot. Google Maps

    Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 przy ul. Inflanckiej /fot. Google Maps


Wrocławskie Inwestycje przygotowują się do przeprowadzenia remontów w trzech szkołach: Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Inflanckiej, ZSP nr 18 przy ul. Poznańskiej oraz LO nr 1 przy ul. Poniatowskiego. Remonty powinny zakończyć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Przebudowa kuchni i wejścia do szkoły

W ZSP przy ul. Inflanckiej przebudowany zostanie cały węzeł żywienia, gdzie przygotowywane są posiłki dla dzieci. W planach jest powiększenie jadalni, montaż wentylacji mechanicznej oraz remont posadzek i ścian. Jednym z kluczowych elementów prac jest przebudowa strefy dostaw: schodów zewnętrznych, podnośnika towarowego, drogi dojazdowej i placu manewrowego dla aut dostawczych oraz wymiana przyłączy.

Ponadto, szatnia z łącznika między szkołą i przedszkolem zostanie przeniesiona do holu w budynku przedszkola. Sam łącznik zostanie wyremontowany. Z użytkowania zostanie wyłączony taras przy przedszkolu – zostanie rozebrany.

Z kolei w ZSP przy ul. Poznańskiej prace budowlane w dużej mierze związane są z przebudową wejścia do obiektu. Chodzi o: remont zadaszenia, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wymianę nawierzchni z płyt betonowych na kostkę betonową, montaż nowego ogrodzenia frontowego od ul. Poznańskiej z furtkami oraz bramą. Projekt zakłada też powstanie zjazdu z drogi publicznej (ul. Poznańskiej) wraz z wymianą sieci wodociągowej. Przy wejściu do budynku pojawi się nowy trawnik.

Wykonawca przerobi również jedną z sal lekcyjnych na gabinet chemiczny. Zamontowane zostanie m.in. dygestorium, czyli przeszklona komora, przypominająca szafę, która wyposażona jest w wentylator stale wydmuchujący z niej powietrze poza teren laboratorium. Sala zostanie pomalowana.

Nowa aula

Inne prace zaplanowano w liceum ogólnokształcącym przy ul. Poniatowskiego. Tutaj Wrocławskie Inwestycje będą szukać wykonawcy do remontu generalnego auli. 

– W naszej auli planowany jest remont sceny, zamontowanie nowego nagłośnienia i oświetlenia. Dla mnie ważne jest także to, że dotychczasowy parkiet zostanie odnowiony, a nie położony całkiem nowy. To z pewnością nada temu miejscu wyjątkowy klimat – mówił Marek Sempik, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Nowe boisko i aula. Remonty w I LO we WrocławiuZgłoś uwagę