Baseball chce na The World Games 2017

Mistrzostwo 1. ligi to dopiero początek

  • Drużyna KSB Wrocław

    fot. Grzegorz Rajter

  • Drużyna KSB Wrocław

    fot. Grzegorz Rajter


To był przełomowy rok dla baseballa we Wrocławiu. Drużyna KSB zrealizowała swój plan niemal w stu procentach awansując do ekstraligi. W szesnastu rozegranych spotkaniach zespół wygrał aż piętnastokrotnie.

- W przeciwieństwie do roku 2012, ten był dla nas bardzo udany. Nie mieliśmy już problemów z boiskiem i składem na wyjazdy. W tym sezonie poukładaliśmy wszystko tak jak należy i zaowocowało to sukcesem – mówi Piotr Duszeńko z KSB Wrocław.

Drużyna nie spoczywa jednak na laurach i zaledwie po trzech tygodniach przerwy już rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Do zespołu dołączyło dwóch zawodników z zagranicy, którzy mają pomóc podtrzymać dobrą passę w kolejnym sezonie. Klub nie chce jednak zdradzać nazwisk nowych zawodników.

- Szukamy jeszcze grającego trenera. To ma być także osoba z zagranicy. Taki ruch pomoże nam zrobić kolejny krok do przodu. Sezon nie będzie łatwy, a my musimy się wzmocnić – dodaje Duszeńko.

Do klubu wpłynęły już dwie poważne oferty, ale decyzja o wyborze szkoleniowca jeszcze nie zapadła.

Dla KSB i całego baseballa w Polsce najważniejsze jest teraz wywalczenie zaproszenia do udziału w The World Games, które w 2017 roku odbędą we Wrocławiu. Dyscyplina ta zakwalifikowała się do drugiego etapu wyboru tzw. "sportów na zaproszenie" do TWG 2017. Z ośmiu sportów, które awansowały do tej fazy, maksymalnie pięć będzie miało szansę do pokazania się podczas największej imprezy sportowej w 2017 roku.

- W tym momencie w Polsce powstaje aż dziewięć nowych zespołów. Baseball w naszym kraju powoli, ale stale się rozwija, a udział w The World Games nadałby naszej dyscyplinie tak bardzo potrzebnego rozpędu – tłumaczy Duszeńko.

Klub KSB Wrocław jest znany z organizacji sporej ilości wydarzeń propagujących sport oraz wspomagających lokalne społeczności. Już 31.10 przygotowuje imprezę w klimacie Halloween połączoną ze zbiórką pieniędzy dla młodej dziewczyny, która niedawno uległa wypadkowi.

Osiągnięcia KSB Wrocław w tym sezonie:

- mistrzostwo pierwszej ligi i awans do ekstraligi

- 15 zwycięstw i tylko 1 porażka

- wicemistrzostwo Polski kadetów

- zwycięstwo młodzików w mistrzostwach międzywojewódzkich

- zwycięstwo na turnieju klubowym w Pradze

- udział młodzików i kadetów w turnieju we Włoszech

- powołania do kadr Polski seniorów, kadetów i juniorów.Zgłoś uwagę