Testuj za darmo najnowszy autobus volvo [ROZKŁAD JAZDY]

Od 30 czerwca na specjalnej linii pokazowej A1 pasażerowie będą mogli przetestować zupełnie za darmo najnowsze elektryczne autobusy marki Volvo. 

  • fot.Volvo Buses


Volvo rozpoczyna we Wrocławiu testy dwóch autobusów 7900 Electric. Są to pojazdy w pełni elektryczne, dwuosiowe i niskopodłogowe. Pasażerowie będą mogli przejechać się nimi bez biletów na specjalnej linii pokazowej A1, kursującej od 30 czerwca do 9 lipca, w godzinach 8.00-22.00, na trasie od Uniwersytetu do bramy fabryki Volvo. Pojadą m.in. przez pl. Bema, pl. Grunwaldzki, park Szczytnicki i Sępolno.

Autobusy Volvo 7900 Electric Autobus mają 10,7 m długości i mogą pomieścić do 86 pasażerów. Wyposażono je w gniazdka, pozwalające pasażerom na ładowanie telefonów komórkowych. Są to pojazdy ciche, bezemisyjne, a także około w 80% bardziej wydajne energetycznie od porównywalnych autobusów z silnikiem Diesla. Pojazd wyposażony jest w akumulatory litowo-jonowe, które ładują się przy każdym hamowaniu oraz dzięki źródłom zasilania dostępnym na przystankach końcowych. Ładowanie trwa od trzech do sześciu minut.  Autobus jest przeznaczony do jazdy na trasach o długości 10-20 km. 

– W aktualnych planach zakupów MPK Wrocław nie ma autobusów elektrycznych, ale jesteśmy zainteresowani nowoczesnymi technologiami i nowinkami na rynku, dlatego z chęcią przyłączyliśmy się do współpracy przy organizacji tych testów – mówią przedstawiciele MPK.

Uwaga: konkurs

Wspólnie z Volvo MPK ogłasza konkurs dla pasażerów. Zróbcie maksymalnie 5 zdjęć przedstawiających autobus elektryczny Volvo na wrocławskim przystanku lub w ruchu miejskim i wyślijcie je na adres konkurs@mpk.wroc.pl. Czekają na Was gadżety od Volvo: modele autobusów i powerbanki. Zgłoszenia od 30 czerwca do 9 lipca. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie www.mpk.wroc.pl

Szczegółowy rozkład jazdy linii A1 PDF
Zgłoś uwagę