3. Wrocławski koszykarski lider przed dużym wyzwaniem

Wrocławski koszykarski lider przed dużym wyzwaniem

Ostatnie tygodnie to znakomite wyniki koszykarek Ślęzy fot. Ślęza Wrocław
Ostatnie tygodnie to znakomite wyniki koszykarek Ślęzy

Zawodniczki Ślęzy Wrocław już w najbliższą sobotę 6.11 podczas 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zmierzą się na wyjeździe z VBW Arką Gdynia. Żółto-czerwone w tym pojedynku będą broniły pozycji liderek, którą wywalczyły po zwycięskich derbach Dolnego Śląska z BC Polkowice.

Koszykarki Ślęzy Wrocław z passą trzech zwycięstw

Ostatnie tygodnie z pewnością należą do koszykarek Ślęzy Wrocław, które kontynuują passę trzech zwycięstw z rzędu. Podopieczne Arkadiusza Rusina pokonały kolejno Energę Toruń, Enea AZS Politechnikę Poznań i BC Polkowice. Patrząc wyłącznie z perspektywy kibiców wrocławskiej koszykówki, z pewnością ostatni triumf Ślęzy był dla nich najbardziej okazały.

Żółto-czerwone, by zwyciężyć w meczu o prym na Dolnym Śląsku, musiały wykazać się koncentracją przez 45 minut, bowiem do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebna była dogrywka. Ślęza, zwyciężając z BC Polkowice 83:78, przerwała tym samym serię 7 zwycięstw swoich rywalek we wszystkich rozgrywkach. Co ciekawe, najskuteczniejszą koszykarką po stronie wrocławianek była Julia Drop, która latem dołączyła do Ślęzy właśnie z Polkowic.

– Konsekwentnie realizowałyśmy założenia trenera. Dziś ani przez chwilę nie zwątpiłyśmy w siebie i rozegrałyśmy naprawdę dobre spotkanie – mówiła po triumfie z BC Polkowice Julia Drop.

Ostatni mecz podopiecznych Arkadiusza Rusina przeszedł już do historii. W najbliższą sobotę przed koszykarkami Ślęzy kolejne duże wyzwanie – wyjazdowy mecz z niepokonaną w bieżącym sezonie u siebie (3-0) VBW Arką Gdynia. W trwającej kampanii lek na gdynianki znalazły wyłącznie koszykarki CTL Zagłębia Sosnowiec, które w 3. kolejce EBLK triumfowały na własnym parkiecie 87:74.

Wrocławscy kibice liczą na zwycięstwo koszykarek Ślęzy

Wrocławscy kibice koszykówki z pewnością liczą, że wzmocnione derbowym zwycięstwem, podopieczne trenera Rusina, sprawią miłą niespodziankę i po raz pierwszy zdetronizują gdynianki w ich obiekcie, pozostając tym samym niepokonane od 9 października. Początek rywalizacji w meczu na szczycie EBLK zaplanowano na godzinę 17.