wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zobacz jak poskładać biznes

- Na  poprowadzenie własnego biznesu decyduje się coraz więcej studentów i świeżych absolwentów Politechniki Wrocławskiej. Najczęściej to osoby z doświadczeniem zdobytym w organizacjach studenckich, najczęściej kołach naukowych – mówi Wojciech Wodo z Fundacji Manus. – Kanwa Przedsiębiorczości to inicjatywa właśnie dla takich osób: z pomysłami i inicjatywą.

Wojciech Wodo będzie jednym z prelegentów podczas konferencji Kanwa Przedsiębiorczości, która w czwartek 20 lutego odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej. Program całodniowej imprezy w C-13, czyli tzw. Serowcu, wypełniony jest wykładami, dyskusjami, spotkaniami i warsztatami.

Wśród prelegentów jest Paweł Tkaczyk z firmy Midea, ekspert od budowania marki. O roli social media i internetu w budowaniu marki opowie Mikołaj Winkiel z Brand24, natomiast Tomasz Sajewski, szef Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Wrocławia, będzie mówił w jakich okolicznościach powstają pomysły na biznes i jak ich nie zmarnować.

- Ja będę mówił o momencie, kiedy początkującemu przedsiębiorcy trafia się pierwszy moment kryzysowy w jego działalności i co zrobić żeby się w takiej chwili nie zniechęcić – zapowiada Wojciech Wodo. - Pokażę, w jakich miejscach, instytucjach lub u jakich osób szukać pomysłów na rozwiązanie problemu. Zaprezentuję na przykładzie istniejącej firmy, jak w takiej chwili poradzili sobie jej szefowie, jak uniknęli zniechęcenia, gdzie szukali rozwiązań.

Poza wykładami, w programie są warsztaty dotyczące kooperacji w zespole oraz zasad poszukiwania przełomowych rozwiązań. Ważnym elementem Kanwy Przedsiębiorczości jest sesja networkingowa – to okazja do nawiązywania relacji biznesowych, wymiany pomysłów.

Sesje w ramach projektu Kanwa Przedsiębiorczości organizowane są w sześciu miastach w całej Polsce. Jego częścią jest także konkurs na model biznesu, w puli z nagrodami jest 100 tys. zł.

Czwartkowa sesja na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się o godz. 10. Szczegółowy program oraz rejestracja uczestników warsztatów na stronie: www.kanwaprzedsiębiorczych.pl.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl