wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Znamy laureatów Studenckiego Programu Stypendialnego dla studentów wyjeżdżających na zagraniczne uczelnie!

Znamy laureatów Studenckiego Programu Stypendialnego dla studentów wyjeżdżających na zagraniczne uczelnie!

Redakcja www.wroclaw.pl,

Studencki Program Stypendialny mat. organizatora
Studencki Program Stypendialny

Publikujemy listę laureatów Studenckiego Programu Stypendialnego dla studentów wyjeżdżających na zagraniczne uczelnie! Po raz kolejny stypendium wspomoże dużą grupę studentów w zdobywaniu cennych doświadczeń oraz wiedzy, którą studenci będą mogli wykorzystać w dalszym toku studiów.

Reklama

Studencki Program Stypendialny realizowany jest z inicjatywy Prezydenta Miasta Wrocławia, a prowadzony jest przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Stypendia finansowane są ze środków Gminy Wrocław. Wysokość stypendium wynosi 500 zł miesięcznie, a pobierać je można maksymalnie przez 9 miesięcy. Na aktualną edycję Programu przeznaczono kwotę 130 500,00 zł.

O stypendium mogą ubiegać się studenci III roku i lat wyższych studiów jednolitych magisterskich, III roku i lat wyższych studiów I stopnia oraz studiów II stopnia, studiujący w systemie studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych i niepublicznych, którzy uzyskali prawo do studiowania na uczelniach zagranicznych. Wyjazdy odbywają się w ramach programów wymiany międzynarodowej oraz podpisanych pomiędzy uczelniami umów partnerskich.

Oceny wniosków dokonuje komisja stypendialna, powoływana zarządzeniem Prezydenta. Podczas oceny wniosków brana jest pod uwagę średnia ocen za ostatni ukończony semestr studiów oraz prezentacja przesyłana przez osobę ubiegającą się o stypendium. Ze względu na wysoki poziom składanych w Programie wniosków komisja stypendialna zdecydowała o przyznaniu stypendiów tym studentom, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,5.

Cieszy nas duże zainteresowanie Programem - w bieżącej jego edycji o stypendium aplikowało aż 80 osób. Po zweryfikowaniu wniosków i rozpatrzeniu ich przez komisję stypendialną, stypendia przyznano 48 studentom z dziewięciu wrocławskich uczelni.

Poniżej publikujemy listę Laureatów, którym serdecznie gratulujemy, a osoby zainteresowane aplikowaniem o stypendium odsyłamy na stronę internetową WCA. Można na niej znaleźć szczegółowe informacje dotyczące terminów składania wniosków.

            Aby dowiedzieć się więcej o projektach Wrocławskiego Centrum Akademickiego zapraszamy do polubienia i obserwowania naszej strony na Facebooku.  Publikowane są na niej różne interesujące informacje dotyczące wrocławskiego świata nauki i edukacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl