wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zjazd redaktorów gazet uczelnianych
Zjazd redaktorów gazet uczelnianych

Uniwersytet Medyczny, fot. Tomasz Walków

Na trzy dni zjechali do Wrocławia redaktorzy i dziennikarze gazet wydawanych przez uczelnie

Reklama

W Polsce ukazuje się prawie sto czasopism, których wydawcami są szkoły wyższe. We Wrocławiu swoje periodyki mają: Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Wrocławski. Politechnika Wrocławska wydawany przez lata „Pryzmat” przekształciła w serwis internetowy pod tym samym tytułem.

Magazynowe w formie wydawnictwa ukazują się w różnych odstępach czasu. „Przegląd Uniwersytecki” to obecnie kwartalnik, a „Gazeta Uczelniana” Uniwersytetu Medycznego wychodzi co miesiąc, nawet w czasie wakacji. Prezentowane są w nich dokonania pracowników naukowych, kronika wydarzeń środowiskowych, wspomnienia oraz relacje z konferencji i sympozjów organizowanych przez uniwersytety.We wtorek 26 sierpnia rozpoczął się we Wrocławiu 22. zjazd redaktorów gazet akademickich. Tegoroczne spotkanie organizują wspólnie „Gazeta Uczelniana” UMW i „Głos Uczelni” Uniwersytetu Przyrodniczego.

W programie trzydniowego spotkania warsztaty z prawa autorskiego, typografii i dziennikarstwa. Redaktorzy i dziennikarze będą także zwiedzać, w planach jest Muzeum Farmacji, gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz muzeum w Katedrze Anatomii Prawidłowej.

w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl